WSJ Magazine znamy z dobrych sesji. Zaskakująco dobrych, zważywszy na to, że magazyn jest tylko lifestyle'owym dodatkiem do dziennika Wall Street Journal. Powstał cztery lata temu jako kwartalnik, ale od przyszłego roku będzie ukazywał się co miesiąc. WSJ Mag ma też nową redaktor naczelną – Kristinę O’Neill, przez ostatnie 12 lat związaną z Harper's Bazaar.

Kreowany na luksusowy i intelektualny, magazyn zaprosił Kasię Struss do sesji poświęconej refleksji nad przyszłością mody. Bryłowate formy sukienek sprawiają, że coraz bliżej im do architektury, a technologie high-tech zmieniają oblicze krawiectwa. Za reformatorów WSJ uważa przede wszystkim Phoebe Philo z Céline, Garetha Pugh, Ricka Owensa i Nicolę Formichetti. Ale w stylizacjach pojawiły się także ubrania szacownych marek z historią, w ostatnich latach eksperymentujących z futurystyczną modą: Chanel, Balenciagi, Yves Saint Laurent czy Versace.

Oczywiście, nie mogło tu zabraknąć sukni Alexander McQueen (zdjęcie okładkowe) oraz awangardowych, prowokująco płaskich ubrań Comme des Garçons. Autorami sesji są Claudia Knoepfel i Stefan Indlekofer. Ten sam duet zrobił zdjęcie Kasi, które zdobi okładkę nowego numero Allure Korea (przedruk z Vogue Russia).

Kasia Struss na okładce Allure Korea, fot. Claudia Knoepfel i Stefan Indlekofer

GALERIA


Zobacz także:  Kasia Struss w zaskakującej, męskiej sesji dla Exit