Kolekcja SS2024, trafnie nazwana "Day to Night", uosabia zaangażowanie marki w jakość, minimalizm i uniwersalność. Od wygodnych, swobodnych propozycji dziennych po eleganckie kreacje na wieczór, marka Elementy opracowała kompleksową garderobę dla nowoczesnej kobiety. Dominują neutralne kolory, a przełamujące je żywe odcienie czerwieni dodają kolekcji charakteru i głębi. 

Kampania promująca kolekcję została sfotografowana przez ceniony duet Tatiana&Karol, których surowy styl doskonale koresponduje z estetyką Elementów. Twarzą kampanii została Ewa Witkowska - ikona polskiego modelingu, która w latach 90. robiła furorę na światowych wybiegach.

"Zamysł sesji wizerunkowej kolekcji Day to Night opiera się na grze światłem, które symbolizuje dzień i noc. W ten sposób Art Director, Klara Ogielska-Bernecka chciała uchwycić wielofunkcyjność ubrań z kolekcji, które można stylizować na wiele sposobów" - czytamy w notatce prasowej.

Kolekcja SS2024 Elementów przywraca też dżinsy, które na dwa lata zniknęły z oferty marki. Model "June" to klasyczne dżinsy z 5 kieszeniami, wykonane z czarnego denimu wyprodukowanego przy użyciu technologii zużywającej 10 razy mniej wody i farbowanego barwnikami z certyfikatem GOTS. 

Inne perełki, które szczególnie przypadły nam do gustu, to między innymi trencz Ingrid o ponadczasowym kroju, którego powłoka hydrofobowa ochroni przed nieprzewidywalnym wiosennym deszczykiem; gorset Alba z fiszbinami, które dopasowują go do sylwetki i sukienka Gallasia w soczystym czerwonym odcieniu.

 

Credits:

Modelka: Ewa Witkowska / Division Models
Zdjęcie: Tatiana&Karol 
Art Direction: Klara Ogielska-Bernecka / Elementy
Styl: Michał Koszek / Visual Crafters 
MUA: Aga Brudny / Art Faces