1. Wcierka i masaż 

To podstawa szybkiego zapuszczania włosów. Kuracja wcierką wymaga regularności, dlatego właśnie teraz jest idealny moment, żeby się na nią zdecydować. Masaż skóry głowy, jaki towarzyszy stosowaniu wcierki pobudza krążenie krwi, dotlenia cebulki i pobudza je pracy. W połączeniu z wcierką jest w stanie skutecznie przyśpieszyć porost włosów. Na jaką wcierkę się zdecydować? Szukaj kosmetyku, który w swoim składzie zawieraja wyciąg z pokrzywy, bursztynu, kofeinę lub ekstrakt z Żeń-Szenia. Pamiętaj, że wcierki możesz mieszać i stosować więcej niż raz dziennie. Uważaj tylko żeby w swoim składzie nie miały zbyt dużo alkoholu, inaczej mogą podrażnić i wysuszyć skórę głowy. Najlepiej, jeżeli będziesz aplikowała wcierkę dwa razy dziennie przez miesiąc. Po każdej aplikacji dokładnie masuj skórę głowy przez minimum 3 minuty, zaczynając od skroni i powoli przechodząc w stronę karku. 

Jaką wcierkę do włosów wybrać? 7 ulubieńców włosomaniaczek>>

 

2. Zioła 

Zioła są składnikiem większości kosmetyków, które mają na celu przyspieszyć porost włosów lub je wzmocnić. Skoro stosujesz je na skórę i włosy, może warto abyś zaczęła dostarczać je organizmowi także od wewnątrz? Ulubionym połączeniem ziół włosomaniaczek jest skrzyp i pokrzywa. Pokrzywa jest bogatym źródłem witamin z gruby B, które odpowiadają za piękny wygląd włosów, skóry oraz paznokci, a także redukuje wydzielanie sebum. W skrzypie znajduje się wiele dobrze przyswajalnej krzemionki, która także wpływa na stan skóry i włosów. Żeby zauważyć efekty samego picia skrzypu i pokrzywy musisz uzbroić się w cierpliwość, dlatego najlepiej gdy zastosujesz picie ziół jako uzupełnienie kuracji wcierką. Napar z skrzypu i pokrzywy w okresie zapuszczania włosów warto pić dwa razy dziennie. 

Zioła przypisane znakom zodiaku. Jaka roślina najlepiej wpłynie na twoje zdrowie?>>

 

3. Ogranicz mycie do minimum 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ISABELLE SCHROEDER (@isabelleschroeder_) Wrz 19, 2019 o 10:56 PDT

Nadmierne mycie nie jest dla włosów niczym dobrym, dlatego w okresie kwarantanny warto postarać się, żeby jak najczęściej odkładać je "na jutro". Podczas pracy zdalnej nikt nie zauważy, że Twoja fryzura nie jest idealna, a przed wideokonferencją zawsze możesz wspomóc się suchym szamponem lub spiąć włosy w luźny kok czy kucyk. Częste mycie pozbawia włosy ich naturalnej ochrony czyli sebum, które ma ogromny wpływ nie tylko na kondycję pasm ale także zdrowie skóry głowy. Staraj się więc myć włosy nie częściej niż 3 razy w tygodniu i używać do tego delikatnych szamponów. 

4. Odstaw stylizację na ciepło

Umówmy się - i tak jej teraz nie potrzebujesz. Wystarczą dwa tygodnie bez prostownicy czy lokówki, aby zauważyć pozytywny wpływ braku stylizacji na gorąco na kondycję włosów. W tym czasie staraj się jak najlepiej zadbać o końcówki, tak żeby nie dopuścić do ich kruszenia. Często stosuj olejki lub delikatny jedwab. Postaraj się także odstawić suszarkę i pozwalać włosom schnąć naturalnie - może wystarczy, gdy weźmiesz prysznic pół godziny wcześniej? Jeżeli nie, staraj się nie suszyć włosów gdy są jeszcze bardzo mokre, ale gdy same delikatnie wyschną i używaj do tego chłodnego powietrza, które dokładnie domknie łuski włosów nadając im pięknego połysku. 

5. Suplementacja włosów

Jeśli widzisz coraz więcej włosów na szczotce, dołącz do codziennej pielęgnacji odpowiedni suplement. Nasze włosy lubią to, co wszyscy, czyli dobre jedzenie. Nowoczesna technologia pozwala na dostarczenie w jednej kapsułce różnych substancji odżywczych. Płynne oleje mogą być zestawione obok suchych, sproszkowanych składników dzięki membranie, oddzielającej dwie komory ComboCap.Takie połączenie zasila mieszki włosowe w to co dla nich najlepsze.
 

6. Delikatna pielęgnacja 

Teraz jest idealny moment, żeby się jej nauczyć. Jak? Zacznij od zwrócenia uwagi na swoją technikę mycia włosów - czy jest wystarczająco skuteczna, a jednocześnie odpowiednio delikatna dla włosów? A może myjesz włosy szybko i niedokładnie, przez co Twoje włosy szybciej się przetłuszczają? Postaraj się powoli masować skórę głowy opuszkami palców, unikaj szarpania i nadmiernego szorowania. Zwróć uwagę na to, czy dokładnie spłukujesz z włosów wszystkie kosmetyki i staraj się używać do tego jak najchłodniejszej wody. Po umyciu skup się na osuszaniu, do którego użyj delikatnego ręcznika z mikrofibry lub bawełnianej koszulki. Staraj się jednak nie pocierać włosów, a jedynie odsączać nadmiar wody w materiale.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Romee Strijd (@romeestrijd) Lut 8, 2020 o 7:58 PST

Szczotkowanie zaczynaj od końcówek, delikatnie przesuwając szczotkę na coraz wyższe partie włosów - w ten sposób zapobiegniesz nadmiernemu plątaniu się włosów na końcach i wyrywaniu. Zadbaj też o odpowiednie akcesoria. Do związywania pasm najlepiej sprawdzą się delikatne, satynowe gumki bez zbędnych ozdób, które nie łamią i nie szarpią włosów. O fryzurę warto zadbać także w nocy, dlatego staraj się przed snem zaplatać włosy w luźny warkocz, tak aby w trakcie snu nie plątały się nadmiernie i nie łamały. 

Czytaj też: Jak zadbać o kolor włosów w domu i zmniejszyć widoczność odrostów?