Nieprzypadkowo nasza wspólna akcja rozpoczęła się w tym miesiącu, gdyż 8 maja przypadał Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Rocznie ok 3 800 kobiet choruje na raka jajnika, połowa z nich umiera. Nam również zależy na tym, aby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest diagnostyka w skutecznym leczeniu tego nowotworu.

„Piękno zewnętrzne dodaje kobietom odwagi, ale nasza prawdziwa siła ma swoje korzenie w czynieniu dobrych rzeczy dla innych” – powiedziała Agnieszka Mosurek-Zava, Regional Manager Central Eastern Europe CEO Douglas Poland, wyjaśniając w ten sposób, dlaczego Douglas chętnie włącza się w tego typu akcje. 

W Polsce każdego roku z powodu zbyt późnego wykrycia raka szyjki macicy umiera ponad 2000 kobiet, a wystarczyłoby tak naprawdę regularnie się badać. Podstawowym badaniem profilaktycznym w kierunku zdiagnozowania tego typu nowotworu jest cytologia, która pozwala na wykrycie wczesnej jego postaci, nawet w stadium bezobjawowym. Wówczas szansa na wyleczenie jest 100-procentowa!

„Miłość, troska, wdzięczność – uczucia zakute w prostej formie bransoletki, która mówi: »Jesteś dla mnie ważna«. Biżuteria to niewielki przedmiot, który może nieść ze sobą wielką moc. Bransoletka została zaprojektowana i wykonana w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jej podstawę stanowi stop jubilerski na bazie srebra z odzysku, które poddane procesowi rafinacji zostało ponownie wykorzystane. Kupując bransoletkę charytatywną Douglas, możemy okazać troskę zarówno wszystkim wspaniałym, bliskim naszemu sercu kobietom, jak i również tym nieznanym nam z imienia. Przyłączcie się do akcji!” – zachęca Monika Tomaszewska z polskiej marki Boska , która ją zaprojektowała.

Wykorzystane w projekcie cyrkonie uważane są za doskonałą alternatywę diamentu. Różowy kamień kojarzy się z miłością, kobiecością oraz dobrym i długim życiem. Natomiast zielony to kolor nadziei utożsamiany z naturą i przyrodą.

Cena bransoletki – 149 zł* (dostępna w dwóch rozmiarach S i M, w wersji pozłacanej i posrebrzanej). 

*Douglas z każdej bransoletki przekaże 20 zł Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości na badania cytologiczne. Dwie bransoletki to równowartość jednego badania cytologicznego!