To już oficjalne! "Wiedźmin", saga Andrzeja Sapkowskiego, trafi na Netflix! Trwają już prace nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym opartym właśnie na powieści Polaka. "Saga o wiedźminie" (która została przetłumaczona na ponad 20 języków) sklada się z ośmiu tomów i skupia się na historiach wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie tych książek powstała już gra komputerowa stworzona przez studio CD Projekt RED oraz polski film z Michałem Żebrowskim i Grażyną Wolszczak o tym samym tytule (2001 rok). Teraz do akcji wkracza Netflix!

"Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom", powiedział Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych.

O tym, że "Wiedźmin" pojawi się na Netflix podała już sama platforma oraz Platige Image na swoich profilach na Facebooku. Wiemy już, że reżyserem  jednego z odcinków będzie polski rysownik i animator Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za "Katedrę" (kategoria "krótki film animowany", 2002 rok). Jest także reżyserem animacji (intro, outro) do gry "Wiedźmin".

Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel i Jason Brown z Sean Daniel Company ("Mumia", "Ben-Hur", "Każdy by chciał!"), a także wspomniany już Bagiński oraz Jarosław Sawko z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych.