"Top Gun" wróci na ekrany kin! I nie chodzi tu o przypomnienie kultowego filmu z 1986 roku. Produkcja, w której zagrał Tom Cruise doczeka się drugiej części. Informację potwierdził właśnie amerykański aktor podczas wywiadu dla australijskiej telewizji. W trakcie rozmowy z Seven Network gwiazda "Mission Impossible" przyznała, że trwają prace nad kontynuacją opowieści o pilotach marynarki wojennej. Podobno "Top Gun 2" będzie kręcony dopiero w przyszłym roku.

Tom Cruise potwierdził plotki, które od dłuższego czasu, a dokładnie od prawie dwóch lat krążą w branży filmowej. Jak podaje magazyn Variety scenariusz powstał już w 2015 roku. Producent David Ellison ze studia Skydance Productions przyznał wtedy, że "Top Gun 2" będzie bardzo nowoczesny i pokaże jak wygląda dzisiejsza praca pilotów w świecie, gdzie technologia ma ogromne znaczenie. 

"Top Gun" skupia się na historii uczniów elitarnej jednostki lotniczej, rywalizujących o tytuł najlepszego pilota. U boku Cruise'a zagrali także Val Kilmer, Kelly McGillis, Anthony Edwards, Meg Ryan oraz Tim Robbins. Za reżyserię odpowiedzialny był nieżyjący już Tony Scott. Był to przełomowy film w karierze Toma, a piosenka  "Take My Breath Away" zespołu Berlin otrzymała Oscara dla najlepszego utworu