Do tej pory Tom Cruise leciał w kosmos lub w nim przebywał wyłączne za sprawą komputerowej grafiki. Jednak teraz już wiemy, że aktor rzeczywiście opuści naszą planetę rakietą i zainstaluje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie zostanie nakręcone zdjęcia do filmu fabularnego.  W projekt zaangażowane są NASA oraz SpaceX Elona Muska. 

To właśnie dzięki SpaceX Cruise wraz z reżyserem nadchodzącego widowiska, Dougiem Limanem, udadzą się w kosmos. Do lotu dojdzie w październiku 2021 roku, więc ta data staje się również początkiem zdjęć do wciąż niezatytułowanego filmu. Informacja na temat dołączenia obu panów do turystycznego lotu podchodzi od portalu Space Shuttle Almanac. Cruise i Liman spędzą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około sześciu dni. Jest jeszcze jedna osoba, która ma wyruszyć z nimi, ale nie została jak na razie ujawniona. Może chodzi o operatora kamery?

Jeśli zaś chodzi o sam film, to jeszcze nie wiemy nic na jego temat. Jednak chyba możemy być spokojni o końcowy rezultat (przynajmniej pod kątem widowiskowości), bowiem Cruise wraz z Limanem mają dobrą współpracę. Liman wyreżyserował w ostatnich latach dwa filmy z gwiazdą „Top Guna”. Pierwszy z nich to „Na skraju jutra”, dobrze oceniane widowisko science fiction. Drugi to „Barry Seal: Król przemytu”. 

Cruise, który znany jest ze swoich kaskaderskich popisów, tym razem przebije samego siebie. Będzie pierwszym aktorem w kosmosie. Całkiem nieźle. Warto też wspomnieć, że jego wylot stanowić też będzie coś, co stanie się zapewne za jakiś czas normą. W końcu w tym roku doszło do pierwszej załogowej misji kosmicznej obsługiwanej przez prywatną firmę. Elon Musk ma bardzo poważne plany odnośnie kosmosu I chciałby, by jego SpaceX oferowała załogowe loty turystyczne na orbitę okołoziemską.

ZOBACZ TEŻ: Tom Cruise: stare zdjęcia aktora z lat 80. i 90. Jak bardzo się zmienił? [GALERIA]

CZYTAJ: Netflix: najlepsze filmy science fiction. Co warto obejrzeć z kategorii sci-fi na serwisie? [RANKING ELLE MAN]

ELLE MAN POLECA: Tom Cruise - najlepsze filmy z udziałem gwiazdy. Co warto obejrzeć? [PRZEGLĄD ELLE MAN]