Biblioteka najpopularniejszych platform streamingowych rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Konkurencja jest ogromna, co my – widzowie – powinniśmy przyjmować z dużym zadowoleniem. Bo więcej filmów oraz seriali to szansa na znalezienie produkcji naprawdę wartościowych, które będą pasowały do naszych preferencji. W okolicach Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na platformach HBO, Netflix i Amazon Prime pojawiło się bardzo dużo nowych produkcji – najczęściej oryginalnych, choć niekiedy również na licencji. Postanowiliśmy sprawdzić, co do zaoferowania w ostatnim czasie mieli najpoważniejsi gracze na polskim rynku streamingu. Oto najciekawsze filmy i seriale!

Najciekawsze filmy – Nie patrz w górę [Netflix]

Superprodukcja Netfliksa to pozycja obowiązkowa ostatnich tygodni. Film zadebiutował 24 grudnia i szybko stał się międzynarodowym przebojem. I to nie z powodu znakomitej obsady (Leonardo DiCaprio czy Meryl Streep), ale przede wszystkim za sprawą świetnej fabuły, a także faktu, że – choć „Nie patrz w gorę” sklasyfikowane zostało jako komedia – porusza wiele ważnych spraw dotyczących współczesnego społeczeństwa. Film opowiada o dwójce astronomów, którzy dowiedzieli się, że w stronę Ziemi zmierza asteroida, która za nieco ponad pół roku unicestwi ludzkość. Występują w telewizji, gdzie przekazują dramatyczną wiadomość. Tylko po to, żeby... stać się obiektem żartów, drwin i memów. Twórcy wyśmiewają nie tylko współczesne społeczeństwo i jego standardy, ale również polityków, korporacje i wiele innych. Znakomity film z ważnym przekazem!

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zmienili się aktorzy z filmu „Rambo” przez prawie cztery dekady? Obsada wtedy i dziś [GALERIA]

Najciekawsze filmy – Jak pokochałam gangstera [Netflix]

Maciej Kawulski tym razem postanowił opowiedzieć historię wzlotu i upadku Nikodema „Nikosia” Skotarczyka, gangstera, który w czasach słusznie minionych dorobił się na nielegalnym imporcie samochodów do Polski. Kolejna gangsterska opowieść z miłością w tle, ale również opowieść o ludzkich ambicjach oraz dramatach. To w końcu również ciekawa opowieść o nie tak odległej przecież historii naszego kraju. W filmie, który swoją premierę na platformie Netflix miał 5 stycznia, zagrali Tomasz Włosok, Janusz Chabior czy Jarosław Bieniuk. To bez wątpienia godny sequel filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.”, czyli najbardziej znanego dzieła Kawulskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Filmy na wieczór z dziewczyną. 5 sprawdzonych propozycji

Najciekawsze seriale – The Expanse [Amazon Prime]

Jeden z najlepszych seriali Sci-Fi ostatnich lat właśnie dobiega końca. Na Amazon Prime emitowane są właśnie (raz na tydzień) ostatnie odcinki szóstego sezonu wysoko ocenianej produkcji. Załoga Rocinante, oczywiście wraz z Holdenem, walczy u boku połączonych flot Ziemi i Marsa, chroniąc planety wewnętrzne przed kampanią terroru Wolnej Floty Marca Inarosa. To będzie spektakularne zakończenie jednej z najbardziej fascynujących opowieści w kosmosie, jakie kiedykolwiek stworzono. Zdecydowanie warto było czekać na finałowy sezon „The Expanse”!

Najciekawsze seriale – The Silent Sea [Netflix]

Kolejne głośne dzieło z gatunku Sci-Fi, tym razem z coraz popularniejszej – jeśli chodzi o twórcę seriali – Korei Południowej. Historia badaczki, która dołącza do misji mającej na celu zbadanie tego, co wydarzyło się w bazie na księżycu, to bez wątpienia wciągająca opowieść. Serial „The Silent Sea” zachwyca przede wszystkim realizacją – efekty specjalne i scenografią są wykonane doskonale, jak w przypadku najlepszych wysokobudżetowych produkcji. Fabuła również daje wiele satysfakcji, co ostatecznie składa się na bardzo udaną produkcję, która powinna zainteresować nie tylko fanów gatunku.

Najciekawsze filmy – Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu [HBO]

Na koniec program o... filmie. A konkretnie o jednym z najpopularniejszym cyklu filmów XXI wieku. Ekranizacje książek o przygodach Harry’ego Pottera okazały się wielkim hitem. Przyciągnęły do kin miliony osób. Nie powinno zatem dziwić, że specjalny program stworzony z okazji 20-lecia premiery pierwszej odsłony „Harry’ego Pottera” już wiele miesięcy temu zelektryzował miłośników uniwersum. I warto było czekać, bo „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” to wspaniała sentymentalna podróż do czasów sprzed dwóch dekad. W projekcie udział wzięli wszyscy najważniejsi aktorzy i twórcy filmów o Czarodzieju.

PRZECZYTAJ TEŻ: 10 najlepszych seriali 2021 roku