W Łodzi powstał (prawdopodobnie) najpiękniejszy przystanek w Polsce. To instalacja artystyczna pt. "Nostalgia", a jej autorką jest Dominika Cebula, studenta ASP w Łodzi. Dlaczego przystanek jest tak wyjątkowy? Ściany wiaty zamieniły się w gabloty, w których zatopiono kwiaty.  Instalacja składa się z setek suszonych kwiatów i elementów roślinnych, zatopionych w bezbarwnej żywicy. Artystka wykorzystała m.in. niezapominajki, chabry, forsycje, płomyki, narcyzy, róże, eustomy, piwonie, bratki, goździki, frezje, różaneczniki, alstromerie, szafirki i stokrotki. 

Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, podkreślenia kontrastu kolorowych kwiatów z betonowym miastem - powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, autorska instalacji "Nostalgia", Dominika Cebula. 

Dodatkowym smakiem tego miejsca jest fakt, że od ponad 30 lat można tu kupić kwiaty praktycznie przez całą dobę – powiedział Michał Bieżyński z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, kurator projektu.

Ekspozycję zlokalizowaną na przystanku tramwajowym przy Teatrze Wielkim w Łodzi będzie można podziwiać do końca października.