Selfcare staramy się wprowadzać do swojego życia każdego dnia – poranna i wieczorna pielęgnacja, automasaże, joga twarzy to tylko część rytuałów, które na chwilę pozwalają nam odetchnąć od pędzącej rzeczywistości. Czasem jednak potrzebujemy oderwać się na dłużej, pozostawiając za sobą trudy dnia codziennego i oddając się w ręce profesjonalistów. 30 minut od Warszawy znajduje się naprawdę wyjątkowe miejsce, które oferuje ponad 120 zabiegów do wyboru, 15 tematycznych saun, baseny witalne z wodami termalnymi i tropikalny klimat 32°C​​​​​​​ – oczywiście chodzi nam o Suntago!

O tym parku wodnym słyszałyście na pewno wiele – słynie z dużej liczby zjeżdżalni, wyjątkowej przestrzeni i basenów. My jednak z własnego doświadczenia możemy polecić Wam to miejsce do cichego i spokojnego odpoczynku, idealnego do spędzenia czasu z przyjaciółkami. W Suntago znajdują się bowiem strefy 16+, które sprzyjają idei #metime. Strefa Wellness&SPA w Suntago to jedno z najprzyjemniejszych miejsc w jakich byłyśmy, a świadomość, że znajdujemy się w parku wodnym, w otoczeniu prawdziwych palm sprowadzonych z różnych zakątków świata, tylko potęguje uczucie relaksu.

Suntago Wellness&SPA

W Suntago Wellness&SPA, której partnerem jest jedna z naszych ulubionych i najpiękniej pachnących marek ZIAJA PRO, oddacie się w ręce profesjonalistów. W ofercie tego miejsca znajduje się ponad 16 różnych masaży – od masażu głowy, przez Kobido, po masaż ciała masłem Shea i masaż refleksologiczny stóp. Ponadto goście tej strefy mogą skorzystać z autorskich rytuałów lub wyjątkowych masaży z całego świata, m.in. z marokańskiego rytuału hammam, który wykonuje się na ciepłym łóżku wykorzystując oczyszczającą rękawicę kessa oraz pianę z mydła beldi czy masażu harmonizującego koreańskimi kulkami, który ma uwolnić energię i łagodzić stres.

W ofercie znajdziecie profesjonalne zabiegi, które są bogate w naturalne składniki aktywne takie jak : algi, glinki, kwas hialuronowy, mocznik czy retinol. Zabiegi poprzedzone są, każdorazowo, indywidualną konsultacją kosmetologów, którzy dobierają rodzaj zabiegu do aktualnych potrzeb skóry.

Naszą uwagę podczas wizyty w Suntago przykuły wyjątkowe łóżka do zabiegów. To z solą himalajską oraz koloroterapią, które można podgrzać nawet do 43°C, daje uczucie ciepła i stopniowo uwalnia wszystkie minerały zawarte w soli – to prawdziwa „bomba mineralna” dla ciała! Łóżko z ciepłym piaskiem kwarcowym, poza tym, że wygląda kosmicznie, funduje naszemu ciału niezwykłe doświadczenie. Terapia gorącym piaskiem jest znana od wieków. Piasek można podgrzać nawet do 45°C, a ciepło utrzymuje się przez cały zabieg. Ostatnie łóżko to łóżko wodne – materac wypełniony wodą idealne dopasowuje się do kształtu ludzkiego ciała, dzięki czemu daje poczucie komfortu i niezwykle odpręża. Wszystkie te łóżka można podgrzać do temperatury idealnej dla gościa

Dobroczynne wody termalne

Ciężko jednak pominąć fakt, że najważniejsza w Suntago jest woda, którą park czerpie… z własnej studni znajdującej się aż 1,7 km pod ziemią. To dzięki niej oraz skomplikowanej technologii panują tu tropikalne warunki. Wody pochodzące z głębokich warstw ziemi są nasycone są takimi pierwiastkami jak potas, żelazo, magnez, krzem, chrom, siarkę, mangan, selen, lit i wapń. Te składniki sprawiają, że wody termalne, również te w basenach witalnych, które znajdują się w strefie Relax, wpływają pozytywnie m.in. na pracę serca, łagodzą stres, bóle mięśni i stawów, regulują tętno oraz pomagają w walce z bezsennością. Dodatkowo dobrze wypływają na kondycję skóry oraz pomagają w leczeniu trądziku czy przesuszonej skóry.

Relaks w saunie

To jednak nie koniec atrakcji… W strefie Saunaria znajdziecie aż 15 tematycznych saun z całego świata, m.in. łaźnie turecką czy saunę fińską o tajemniczej nazwie Valhalla. Znana od wieków łaźnia turecka jest idealna dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z saunami – niższa temperatura i wysoka wilgotność pozytywnie wpływa na nawilżenie skóry, inhaluje drogi oddechowe i wzmacnia odporność. Grota solna to relaks i seans inhalacyjny w jednym, Valhalla natomiast to najgorętsza sauna w Suntago z seansami dymnymi i gorącymi sesjami z zapachami lasu i przypraw.

Nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca jak Suntago – to zdecydowanie jedno z najprzyjemniejszych SPA, w którym zaznacie wiele przyjemności i relaksu.