Chylak: nowości 2021 na jesień i zimę

Zupełnie nowe kształty, łagodniejsze formy, falbany, gładka zwykła skóra (nowość w ofercie marki), nowe tekstury, takie jak czarna skóra w tłoczony strusi wzór, i świeże kolory nawiązujące do jesiennej palety barw - ciepły karmel, kawa z mlekiem. Wśród nowych projektów miękkie torby Hobo (duże i małe, których kształty dopasowują sie do ciała), niewielkie w formie etui Cluth Pouch (inspirowane poduszkami dla niemowląt). 

"Oto przykład tego, jak spędzanie czasu w domu z rodziną wpływa na mój proces twórczy" wyjaśnia projektantka.

W kolekcji znalazły się też zdobione falbaną kubełki w trzech wersjach kolorystycznych, torebki-poduszki zwane Pillow Cluth, wspomniane już Hobo bags (duże i małe), worki ze ściągaczem, klasyczne trapezowe shopperki z supełkami, spora torebka przypominająca kształtem pierogi (stąd też jej urocza nazwa Dumpling Clasp Bag), a także maleńka zapinana torebka na łańcuszku w kolorze złota i z obramowaniem - bardzo w stylu vintage.

Zofia Chylak: nowości jesień-zima 2021/2022 / fot. Ina Lekiewicz

"Tym razem poczułam potrzebę stworzenia czegoś bardziej romantycznego. Wszyscy marzyliśmy o ponownym wyjściu z domów i spotkaniu z przyjaciółmi i rodziną – i to mój pomysł na torby, które będziemy nosić po powrocie do normalności. O wiele bardziej nostalgiczne i mniej konserwatywne niż zwykle" dodaje Zofia Chylak.

Poza tym Chylak podejmuje też wraz z tą kolekcją jeszcze bardziej temat sustainability i podkreśla, że zależy jej na tym, by tworzyć w pełni zrównoważony i społecznie odpowiedzialny biznes, z przyjaznym dla środowiska procesem produkcyjnym i rozwiązaniami, które pozwolą na zmniejszenie naszego ogólnego wpływu na środowisko. "Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna są podstawą misji Chylak i mają był od samego początku. Nasze produkty powstają w małych partiach, konstruowanych z najwyższą dbałość o rzemiosło. Dzięki ponadczasowym wzorom i wysokiej jakości Materiały, akcesoria Chylak mają służyć przez całe życie" czytamy w informacji prasowej. Projektantka zamieściła też w niej rozwiązania, które prowadzone są w jej marce - między innymi to, że produkcja odbywa się w dużej mierze w Polsce, co pozwala na ograniczenie śladu węglowego, a 98% surowców, z których korzysta, jest produkowanych w Unii Europejskiej (poza tym są one biodegradowalne, poddawane recyklingowi i/lub pochodzą ze zrównoważonej produkcji).

Chylak planuje też m.in. zwiększyć udział skóry garbowanej roślinnie w swoich torebkach.

Torebki Zofii Chylak - nowości / fot. Ina Lekiewicz

Więcej zdjęć z kampanii oraz packshoty nowych torebek Zofii Chylak jesień-zima 2021/2022 znajdziecie w naszej galerii. Przyjrzyjcie się im dokładnie: niektóre mają zadatki na kolejne it bags i to nie tylko w Polsce!

PHOTOGRAPHY Ina Lekiewicz

STYLING Ashlee Barrett-Bourmier

CASTING Ania Jozwiak

MAKE-UP Sandra Cooke

HAIR Tomi Roppongi

MODEL Aishwarya Gupta

PRODUCTION Raw Production / Lou Greenaway