Buty to minimum na start

Możemy biegać po boisku bez koszulki, lub w jakichkolwiek ciuchach, które będą wystarczająco przewiewne i wygodne. Nie powinniśmy jednak uprawiać piłki nożnej bez odpowiedniego obuwia. W tym miejscu różnica między sneakersami, a butami przeznaczonymi do futbolu jest znaczna. Poza samym komfortem biegania, obuwie powinno być odpowiednio przystosowane do oddawania strzałów. 

Modele mniej popularnych firm w zależności od tego na jakiej nawierzchni będziemy grali, zaczynają się od 80 zł. Naturalnie, im nowsze modele butów najpopularniejszych marek będziemy wybierali, tym bardziej będą rosły ich koszty. Jeśli nasz portfel jest pojemny, możemy równie dobrze przeznaczyć na ich zakup nawet 1200 zł. Wszystko jest kwestią budżetu i naszych potrzeb. Dobierając buty na orlika sugerujemy wybranie modeli z podeszwą typu turfy. Podeszwa posiada wówczas niewielkie wypustki, które najlepiej sprawdzą się na takim typie nawierzchni. 

Jeśli chcecie być najlepsi i celujecie w najlepsze buty piłkarskie, podobnie powinniście kierować się podczas wyboru odpowiedniego bukmachera. Najlepsi bukmacherzy to ci, którzy najlepiej odpowiadają naszym potrzebom, a do tego dokładają bonusy, chociażby w postaci kodów promocyjnych. 

Ile kosztuje odpowiednia koszulka piłkarska?

Jak już wspomnieliśmy, piłkę nożną uprawiać możemy amatorsko w dowolnym rodzaju ubrania, które będzie spełniało wymogi komfortu użytkowania. Warto byłoby jednak rozważyć zakup odpowiedniej, sportowej koszulki. Znakomicie sprawdza się w tym miejscu odzież klubowa, której cena niestety jest dość wysoka. Zamiast kupować najnowszą koszulkę klubową możemy wybrać równie dobrze model z lat poprzednich, który powinien być dużo tańszy. 

Koszt koszulek klubowych, sprzedawanych jako repliki, oscyluje w granicach 170-400 zł. Są to spore widełki, ale pod uwagę wzięliśmy zarówno modele z wcześniejszych lat, jak i te najnowsze. Ich jakość i zastosowana do stworzenia technologia odbiega nieco od sposobu, w jaki produkowane są koszulki, w których piłkarze wybiegają na murawę. 

Mamy także możliwość zakupu koszulek w takiej samej jakości, w jakich grają piłkarze poszczególnych drużyn. Koszty rosną wówczas do granicy nawet 600 zł za najnowszy model. Bez względu na to, na który się zdecydujemy, będzie to na pewno dobry wybór. Przewagą tzw. meczówek jest materiał, który “oddycha” lepiej aniżeli w przypadku koszulek-replik.

Tak jak koszulkę meczową zastąpić możemy repliką, tak trudny do zastąpienia jest lider wśród polskich bukmacherów, jakim jest Fortuna. Oprócz szerokiej oferty, posiada ob także atrakcyjny bonus powitalny. Składa się na niego między innymi fortuna bonus bez depozytu

W jakie spodenki warto się wyposażyć?

Spodenki to zdecydowanie z tych trzech elementów najmniej istotna część naszego stroju piłkarskiego. Dobrze byłoby, wybrać takie przeznaczone do uprawiania sportu. Możemy także kierując się poczuciem estetyki i wyglądem dobrać je w zestawie z koszulką meczową. Ich koszt wyniósłby ok. 180 zł. Żeby grało nam się w pełni komfortowo rekomendujemy zaopatrzenie się także w piłkarskie getry, czyli długie skarpetki za kolano. Minimalizują one ryzyko obtarć, a do tego możemy wówczas korzystać także z ochraniaczy na piszczele. 

Podsumowując koszt naszego stroju, decydując się na najdroższe wybory jeśli chodzi o buty i klubowy strój piłkarski, powinniśmy być gotowi na wydatek rzędu 2000 zł.