Primark w Polsce - jednak dwa sklepy

Pierwsze informacje na temat otwarcia Primarka w Polsce pojawiły się prawie dwa lata temu - w lipcu 2018. Wtedy niepotwierdzone pogłoski mówiły o aż czterech punktach sprzedażowych, konkretnie w Warszawie i Krakowie. Po miesiącach spekulacji i braku odzewu ze strony zarządu sieciówki okazało się, że Primark rzeczywiście otworzy swoje drzwi w Polsce, ale będzie to jeden sklep: w warszawskiej Galerii Młociny (Echo Investment), w okolicy Zary, drogerii Rossmann i Venezii.

Na początku stycznia ruszyła oficjalna strona Primark Poland, czyli primark.pl, gdzie marka umieściła wiadomość powitalną i podała planowaną datę otwarcia.

Padło na wiosnę 2020. "Witaj Polsko! Słyszeliście już? Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce! Tak jest, pogłoski się potwierdziły — wiosną 2020 roku otwieramy w Warszawie nowy sklep. Przygotuj się i zacznij planować zakupową listę życzeń już teraz! Zobacz poniższą mapę i poznaj dokładną lokalizację sklepu oraz sprawdź najszybszą trasę, aby w dzień otwarcia być pierwszym w kolejce!" czytaliśmy na stronie Primarka. Polska odsłona sklepu ma dołączyć do ponad 350 Primarków na całym świecie - tuż obok Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji, USA czy Niemczech. 

Ten sweter to modna alternatywa dla twojej ulubionej bluzy z kapturem. Podobne lansują teraz wszystkie popularne sieciówki>>

Drugi Primark w Polsce: irlandzka sieciówka otworzy kolejny sklep

Teraz okazało się, że Primark otworzy w Polsce jeszcze jeden sklep. W 2021 roku ma otworzyć swoje drzwi w Poznaniu. "Primark podpisał umowę najmu w Posnanii, której właścicielem jest Apsys Polska. Sklep w Posnanii będzie drugim sklepem sieci w Polsce, po Galerii Młociny, którego otwarcie planowane jest wiosną tego roku" czytamy w informacji prasowej, przesłanej przez przedstawicieli marki w Polsce.

Sklep ma zając 3500 metrów kwadratowych na dwóch piętach, a w swojej ofercie zawierać nie tylko ubrania, obuwie i dodatki dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, ale też wyposażenie domu. Część produktów ma być wykonana z materiałów organicznych i pochodzących z recyklingu. 

Trendy wiosna-lato 2020: modne marynarki i żakiety, w których przechodzicie więcej niż jeden sezon>>