Uniqlo x Jonathan Anderson

12-częściowa kolekcja składa się z casualowych ubrań na lato w przystępnych cenach (między 25-399 zł!). Znajdziemy w niej damskie koszulki polo wykonane z miękkiej dzianiny, swetry z okrągłym dekoltem i bawełniane sukienki, wszystko utrzymane w prostej, ale wyrazistej kolorystyce nawiązującej do tradycyjnego brytyjskiego wzornictwa meblowego. 

"W tym sezonie czerpaliśmy inspirację z Wielkiej Brytanii lat 40. i 60. ubiegłego wieku, aby pokazać kunszt i trwałość odzieży z tamtych czasów" - powiedział Jonathan Anderson, który jest dyrektorem kreatywnym Loewe i założycielem JW Anderson. Niedawny szum wokół jego kostiumów na potrzeby filmu "Challengers", wraz ze stylizacjami dla Zendayi z trasy promującej film, tylko spotęgował zainteresowanie tą najnowszą współpracą. 

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi według Time. "Jego twórczość zawsze wyprzedza trendy"

Premiera kolekcji ma miejsce tuż po tym, jak Anderson trafił na prestiżową listę 100 najbardziej wpływowych osób 2024 roku magazynu Time. Wyróżniony w kategorii "Innowatorzy", Anderson dołącza do grona wybitnych postaci z różnych dziedzin, w tym mody, nauki, dziennikarstwa i biznesu. 

"To, co kocham w Jonathanie Andersonie, to fakt, że jest uziemiony i ma wrodzone zrozumienie tego, jak moda przeplata się z ludzkim zachowaniem" - powiedział reżyser "Challengers" Luca Guadagnino na łamach Time. "Jonathan jest jedną z najbardziej inteligentnych, empatycznych i dociekliwych osób, jakie znam, ale ma też wspaniałe poczucie humoru i potrafi nie traktować siebie zbyt poważnie".

"W szczególności projektowanie kostiumów wymaga ogromnego człowieczeństwa i mądrości, a dzięki dotychczasowej współpracy z nim mogłem lepiej zrozumieć postacie, których historie opowiadaliśmy" - kontynuował Guadagnino. "Jego twórczość zawsze wyprzedza trendy. To, co robi w JW Anderson i Loewe, to moda, która należy do nas wszystkich, teraz i w przyszłości".