"Making the Cut" to autorski program Amazon Original, który możecie oglądać na Prime Video. Jego gospodarzami są modelka Heidi Klum i Tim Gunn, znany aktor i osobowość telewizyjna także związana ze światem mody (w latach 2000-2007 był kierownikiem projektowania mody na Parsons School of Design). Tym razem dołączają do nich też modelka Winnie Harlow oraz projektant Jeremy Scott, gościnnie pojawiają się też Prabal Gurung i Shiona Turini. Drugi sezon produkcji niedawno trafił do sieci i już teraz zagraniczne serwisy o modzie rozpływają się nad nim w zachwytach. Na czym polega? Jego formuła jest dość podobna do innych programów typu talent show o modzie - projektanci wykonują zadania i rywalizują o ogromną inwestycję finansową, w tym przypadku dokładnie milion dolarów, a także mentoring i możliwość znalezienia się na witrynie sklepowej Amazon Fashion

Gra warta świeczki i jest o co walczyć, dlatego format cieszy się ogromnym zainteresowaniem w branży. 

Program można obejrzeć na Amazon Prime - co piątek pojawiają się dwa nowe odcinki. Ciekawą formułą, która wyróżnia "Making the Cut" jest to, że zwycięskie projekty odcinka można zaraz po jego zakończeniu kupić w ograniczonej ilości w... sklepie Amazon.

Te 3 modne elementy garderoby pozwolą Wam przetrwać upał. Zobaczcie, jak je stylizować>>

Uczestnicy otrzymują merytoryczne komentarze i uwagi, rzeczywiście mają możliwość się rozwijać oraz pokazywać swój talent: bez sztucznego napędzania sytuacji konfliktowych czy nastawiania przeciwko sobie projektantów. Mają oni zresztą bardzo dużo do powiedzenia, a ich zadania nie zamykają się jedynie na kategorii projektowania (w jednym z odcinków muszą na przykład opowiedzieć o misji swojej marki, podejściu do klientów i idei). W programie bierze udział 10 uczestników, którzy nie są aż tak początkującymi projektantami - o niektórych pisały już magazyny modowe, inni ubierali Pierwsze Damy, są tacy, którzy mają na koncie wyróżnienia od CFDA Fashion Fund. Do Los Angeles, gdzie kręcony jest program, przybyli projektanci z całego świata. Pochodzą między innymi z Francji, Kolumbii oraz Polski.

Jednym z nich jest pracujący w Nowym Jorku Raf Swiader, znany jako R.Swiader. Utalentowany projektant zachwyca w programie swoją pomysłowością i wyczuciem estetyki - jego prace możecie zobaczyć nie tylko na Amazonie, ale też na Facebooku i Instagramie @rswaider. To między innymi top z ostrym dekoltem V i krótkim rękawem czy prążkowana męska spódnica maxi w błękicie czy niebieska asymetryczna sukienka Resort o luźnym kroju. Póki co świetnie radzi sobie z zadaniami, a my uwielbiamy jego projekty w temacie "Gender Optional". Projektant polskiego pochodzenia (Swiader urodził się w Sosnowcu) pisze o sobie w social mediach krótko: "R.Swiader to mundur utylitarnego stylu życia". Zapamiętajcie to nazwisko, bo będzie jeszcze o nim głośno.

Wyprzedaż Mango: do -70% na sukienki, buty i inne ubrania. Oto 11 najpiękniejszych rzeczy, które warto kupić w obniżonej cenie>>