Transgenderowa gwiazda na okładce Sports Illustrated Swimsuit 

To kolejny przełom w kolorowej prasie. Bohaterką najnowszej okładki Sports Illustrated Swimsuit została Leyna Bloom - aktorka modelka, tancerka i transpłciowa aktywistka. "Kiedy powiedzieli mi, że dostałem okładkę, rozmawiałam z moim tatą. Pomyślałam: Kiedy patrzyłam na ten magazyn... patrzyłam w swoją przeszłość. Dał mi narzędzia, których potrzebowałam, aby zobaczyć siebie, wiedzieć, że mogę tam być, że mogę inspirować i że pewnego dnia stanę się częścią tego świata" powiedziała Bloom w rozmowie z serwisem Page Six Style.

Gwiazda została zaproszona do jednej z trzech głośnych okładek 2021 roku. To szczególny moment dla modelingowej kariery gwiazdy, która dorastała w South Side w Chicago (tam właśnie, co ciekawe, jej babcia prowadziła zajęcia wybiegowe oraz ballroom). Od dziecka wiedziała, że w którymś momencie na dobre skręci w kierunku mody. Kiedy jako nastolatka mieszkała w Nowym Jorku, nie od początku wszystko szło gładko - dopiero po tym, jak została odkryta przez headhuntera w Soho udało jej się zdobyć pierwsze kontrakty, a "nie" zamieniło się na "tak". Bloom pojawiła się między innymi w kampaniach dla H&M i Levi's, chodziła po wybiegu Tommy'ego Hilfigera i wystąpiła w Vogue India.

Nie będzie już Aniołków Victoria's Secret? Popularna bieliźniana marka podjęła zaskakująca decyzję>>

Leyna Bloom zdecydowała się na jednoczęściowy biały strój, inspirowany kultowymi kostiumami ze "Słonecznego Patrolu". Jak wyjaśnia: "Kobiety trans czują się dobrze w tych jednoczęściowych kostiumach, więc chcę je reprezentować. Czułam się tak pewna siebie na każdym kroku i nie czuję się tak często, kiedy jestem na planie i kręcę wideo półnaga, w bieliźnie, a nawet w strojach kąpielowych”

W ostatnich latach Sports Illustrated coraz częściej stawia na pokazywanie zróżnicowanej gali modeli - w 2020 roku w magazynie pojawiły się między innymi pierwsza transpłciowa modelka, Valentina Sampaio, Halima Aden (w hidżabie i burkini) czy 56-letnia Kathy Jacobs. "Będąc osobą z doświadczeniem trans i dorastającą w świecie, gdzie nie było podobnych osób [w modzie], czułam, że nigdy mnie to nie spotka. Myślę, że to [było] po prostu wystawienie się na próbę ze świadomością, że urodziłam się w rzeczywistości, do której nie pasowałam, więc musiałam stworzyć własną. Chciałam tylko być widziana i pokazać ludziom, że tacy jak ja istnieją i że jesteśmy piękni" dodaje Bloom, która jest nie tylko modelką transpłciową, ale też o ciemniejszym kolorze skóry. Na Instagramie napisała jeszcze długi i wzruszający post, który zaczęła słowami: "Ta chwila leczy wiele bólu na świecie. Zasługujemy na ten moment; czekaliśmy miliony lat, aby pokazać się jako ocaleni i być postrzegani jako pełni podziwu ludzie. Jestem tak szczęśliwa, zaszczycona i pokorna, że ​​jestem pierwszą transpłciową kobietą, która uświetniła okładkę Sports Illustrated! Bardzo dziękuję zespołowi magazynu za uznanie znaczenia takiej reprezentacji (...) Wyśniłam milion pięknych snów, ale dla dziewczyn takich jak ja większość marzeń to tylko fantazyjne nadzieje w świecie, który często wymazuje i pomija naszą historię, a nawet egzystencję. Ten moment jest tak potężny, ponieważ pozwala mi żyć wiecznie, nawet gdy moja fizyczna forma zniknie. Niewielu ludzi może żyć w przyszłości, więc w tej chwili z dumą wybieram żyć wiecznie".

Modelka z trądzikiem w reklamie popularnej marki. Sieciówka wspiera body positive, a jej fanki dziękują za pokazywanie naturalności>>

W całości wpis Leyny Bloom przeczytacie poniżej:

Więcej zdjęć Leyny Bloom oraz jej okładkę dla Sports Illustrated Swimsuit zobaczycie w naszej galerii.