Advertisement

Nowoczesne nawilżanie Clinique iD - o co chodzi?

Clinique iD to najbardziej nowoczesny produkt do pielęgnacji skóry twarzy, jaki oferuje amerykańska marka Clinique. Zawiera on składniki aktywne i korzysta z nowoczesnych technologii. Najpierw wybiera się bazę nawilżającą, a następnie wkład z aktywnym koncentratem na dany problem skóry i łączy się je ze sobą, dzięki czemu produkt pozwala na aż 15 różnych kombinacji. Takie idealne dopasowanie do twarzy równa się spotęgowany efekt pielęgnacji - a żeby naprawdę dobrze dobrać produkt warto skorzystać z pomocy eksperta marki, który na podstawie rozmowy i obserwacji pomoże określić stan skóry i dedykowany produkt.

W Clinique iD znajdziemy trzy bazy - Moisturizing Lotion+, która świetnie sprawdza w przypadku cery bardzo suchej, Oil-control Gel do cery tłustej i Hydrating Jelly do wszystkich rodzajów skóry. Kiedy już ją określimy, dopasowujemy dalej i wybieramy jeden z pięciu kolorowych wkładów ze składnikami aktywnymi, który "montuje się" w tubce z bazą: pomarańczowy - Zmęczenie, niebieski - Nierównomierny koloryt skóry, zielony - Podrażnienia, biały - Widoczne pory i niedoskonałości, fioletowy - Linie i zmarszczki. Tak spersonalizowany kosmetyk jest gotowy do użycia. 

Co obiecuje producent? "Rezultaty przy każdej aplikacji - Technologia Custom-Blend Chemistry™ gwarantuje optymalne działanie produktu, zapewniając przy każdej aplikacji odpowiednią kombinację bazy nawilżającej i wkładu z aktywnymi składnikami". Clinique iD nie zawiera parabenów, ftalanów i zapachu, przez co ma nie podrażniać i być odpowiedni dla nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Substancje aktywne  są dopasowywane do potrzeb skóry, a łatwa aplikacja pomaga stworzyć idealny produkt w mgnieniu oka (wyważenie bazy i wkładu z aktywnym koncentratem sprawia, że produkty są bardzo wydajne i kończą się zawsze w tym samym momencie).

Pielęgnacja Clinique iD - opinie. Aleksandra Zawadzka: 

Moja wrażliwa i przesuszona cera potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Z jednej strony niezbędne są bardzo duże nawilżenie i składniki odżywcze, z drugiej –  ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, szczególnie klimatyzacją i smogiem. Rozwiązaniem moich problemów miała być słynna pielęgnacja Clinique iD, ale zanim ją przetestowałam, umówiłam się w SEPHORA na spotkanie z ekspertką marki, która dobrała produkty odpowiednie do mojej skóry. Po krótkim wywiadzie i rozmowie o nawykach pielęgnacyjnych okazało się, że mój zestaw to baza Clinique iD do skóry suchej i bardzo suchej (tak zwany lotion+) oraz pomarańczowy wkład z aktywnym koncentratem przeciwko zmęczeniu skóry. Wkład aktywuje się w ten sposób, że wkłada się go do większej buteleczki z bazą, dzięki czemu oba produkty przy naciśnięciu pompki mieszają się ze sobą w odpowiednich proporcjach. Już samo aplikowanie brzmi świetnie, a co z działaniem?

Efekty zauważyłam po kilku dniach, kiedy używałam Clinique iD rano i wieczorem: dzięki jedwabistej bazie moja skóra była nawilżona nieustannie przez osiem godzin, a wkład z Tauryną sprawił, że dodatkowo wyglądała ona na wypoczętą i zniknęły "szarości". Mimo mocnego działania i bogactwa składników aktywnych, produkt ma lekką konsystencję oraz szybko się wchłania. Nie ma też zapachu, co jest dla mnie szczególnie ważne. 

Pielęgnacja Clinique iD - opinie. Aneta Kwapulińska:

Na co dzień moja cera mierzy się z wieloma wyzwaniami takimi jak praca w klimatyzowanym pomieszczeniu czy miejskie zanieczyszczenia i smog. Właśnie dlatego w codziennej pielęgnacji ekspert marki Clinique dopasował dla mnie bazę jelly oraz zielony wkład z linii Clinique iD. Zestaw ten nie tylko gwarantuje 24-godzinne nawilżenie, ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, a co dla mnie najważniejsze – dzięki formule zawierającej probiotyk z bakteriami Lactobaccilus, przynosząc skórze ulgę i ukojenie. Zdecydowanie Clinique jest moim must have tej wiosny!

Duże plusy dla Clinique iD:

  • bogata konsystencja w ultra lekkiej formule,
  • brak zapachu,
  • duże, wydajne opakowanie.

Clinique iD Dramatically Different Hydrating Jelly i cała seria - podsumowanie

Wystarczył krótki test, żebyśmy się przekonały, jak świetnie działa nowy produkt Clinique iD. Niewykluczone, że włączymy go do swojej pielęgnacji na stałe - dzięki zawartości składników aktywnych i dokładnym dopasowaniu do skóry potrafi przynieść bardzo szybkie i widoczne efekty. 

Clinique iD jest dostępny w perfumeriach SEPHORA i na sephora.pl.