Z biegiem lat produkcja kolagenu i elastyny w naszej skórze słabnie przez co twarz traci ostrość rysów, a cera jędrność. Największe zmiany widzimy zazwyczaj w obrębie podbródka i dolnej części policzków oraz powieki górnej, która zaczyna opadać na oczy utrudniając wykonanie codziennego makijażu, a w skrajnych przypadkach nawet patrzenie. Procesom tym towarzyszy systematyczne pogłębianie się zmarszczek. My widząc pierwsze zmiany przystępujemy oczywiście do walki stosując odpowiednie kosmetyki, a z czasem wprowadzamy do rutyny pielęgnacyjnej wybrane zabiegi medycyny estetycznej, które mają pomóc skórze wrócić do pierwotnej formy. Gdy te środki okazują się niewystarczające zaczynamy rozważać chirurgiczny lifting skóry. Nim zdecydujemy się na tak intensywną ingerencję wymagającą rekonwalescencji warto zwrócić swoją uwagę na bezpieczną alternatywę jaką stanowią nici liftingujące.

Rosnąca od lat popularność nici liftingująco-modelujących nie tylko udowadnia, że zabieg spełnia oczekiwania pacjentów, ale jednocześnie owocuje dynamicznym rozwojem innowacyjności tych produktów. Jak mówi Dr Magdalena Eberhardt z warszawskiej kliniki Femmed oraz kliniki dr Szczyt Charytynowicz "Kształt i struktura nici, zwłaszcza najnowszej propozycji dostępnej w Polsce czyli Medisign Special V-COG PLLA , tworzy w w tkankach podtrzymujący je szkielet, jednocześnie stymulując skórę do produkcji naturalnego kolagenu. W efekcie pacjent uzyskuje efekt liftingu bez skalpela, a dodatkowo widoczne ujędrnienie i odmłodzenie cery oraz redukcję zmarszczek, dzięki aktywizacji naturalnych procesów rewitalizacji skóry. Zabiegi z użyciem nici PLLA charakteryzują się wysoką skutecznością. Co więcej technika wprowadzania nici w skórę oparta na wykorzystaniu linii jej naturalnego napięcia dodatkowo jeszcze bardziej zbliża efekty do liftingu chirurgicznego". 


dr Magdalena Potembska Eberhardt


Jak to działa? Wprowadzone do ciała nici tworzą podskórny szkielet, mocując w ten sposób tkanki na właściwym dla nich, pierwotnym miejscu.  
Z jakimi problemami pomogą się nam uporać? Nie tylko z utratą jędrności i napięcia skóry oraz przywróceniem twarzy pożądanego owalu, ale również w modelowaniu wybranych partii np: likwidacji tak nielubianych przez nas "chomiczków", w wyrównaniu asymetrii łuków brwiowych czy jako alternatywa dla blefaroplastyki poprzez podniesienie opadających powiek górnych.

Medisign Special V-COG PLLA – nici do zadań specjalnych

Na polskim rynku dostępne są zróżnicowane rozwiązania liftingujące, które znacząco różnią się swoim składem i możliwościami. Czemu warto zapytać swojego lekarza właśnie o nici modelująco – liftingujące PLLA? Ponieważ wykonano je z kwasu polimlekowego, który jest składnikiem ludzkiego ciała i stymuluje procesy odbudowy komórek. Po wprowadzeniu pod skórę wykazuje silne działanie odmładzające, a także aktywuje naturalną rewitalizację skóry.

Dr. Eberhardt tak opisuje ich możliwości - "nici wykonano z biodegradowalnego materiału, który doskonale rozpuszcza się w skórze właściwej przez około 6-8 miesięcy. Zastosowane w ich produkcji składniki sprawiają, że organizm nie traktuje ich jako ciała obcego, dzięki czemu nie występuje ryzyko odrzucenia. Po całkowitej resorpcji przez nasze tkanki pozostawiają w nich gesty, naturalny szkielet utrzymujący kształt twarzy. Efekty zastosowania utrzymują się do 2 lat. Tym co dodatkowo wyróżnia tę unikalną propozycję wśród innych nici dostępnych na rynku jest potężny udźwig tkanki wynoszący aż 3,2 kg. Taka wytrzymałość daje lekarzowi zupełnie nowe możliwości w zakresie modelowania twarzy, a także zapewnia pożądane przez pacjentów efekty. Dzięki materiałowi, z którego wykonano nici stymuluję produkcję nowego kolagenu, wpływając na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry co poprawia jej strukturę i pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek".

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpieniem do wprowadzenia nici lekarz zaznacza na twarzy pacjenta linie w jakich będą one przebiegać. Następnie wprowadza nici we właściwe położenie za pomocą specjalnej kaniuli. Końcowy etap obejmuje modelowanie twarzy.
Efekt zabiegu zobaczymy od razu po jego wykonaniu, a pogłębi się on po kilku tygodniach, kiedy nić zaczynie się rozpuszczać powodując stopniową, bardzo intensywną biostymulację i biorewitalizację.Więcej informacji znajdziesz na http://femmed.pl/ i https://medisign.pl/