Po świetnie przyjętej EP Paula Roma obiecała właśnie poczęstować nas dłuższym materiałem i... wypuściła singiel "Uziemienie", którym zapowiada drugą płytę. Słyszymy w nim alternatywne brzmienie i energiczność, które zapowiadają nowe oblicze artystki. Warstwa tekstowa, klasycznie istotna i równie dopracowana co wokal czy produkcja, pozwala się zanurzyć w egzystencjalnym pytaniu: "Być czy  mieć?". "Biegniemy za materialnością, chcemy sięgać gwiazd, wznosić się ponad innych, ale czy w tym wszystkim nie zapominamy o uziemieniu? Ale czym jest uziemienie? Fundamentem moralności, pauzą w wyścigu szczurów, czy może po prostu znalezieniem życiowego balansu?" zastanawia się Paula Roma.

Charakterystyczne brzmienie "Uziemienia" to zasługa nagradzanego producenta Jurka Zagórskiego, który razem z Paulą Romą wydobył uzależnia słuchacza "Uziemieniem". Utwór uzupełnia teledysk - przewrotnie statyczny - autorstwa Adama Romanowskiego. Przyjrzyjcie się temu klipowi dokładnie, bo to wizualna perełka.

"Cześć, tu Paula Roma” jest debiutanckim albumem artystki i podróżą w głąb siebie>>

"Puentując. Czy można połączyć egzystencjalny temat skłaniający do refleksji w dynamicznym aranżu muzycznym, od którego aż chce się przyspieszyć, a w mózgu przyrasta poziom endorfin? A może to właśnie przekorne pokazanie, że można zarówno być jak i mieć, i to dzięki uziemieniu" zwraca uwagę wokalistka.

W zeszłym roku Paulę Romę okrzyknięto "nową nadzieją polskiej muzyki", ale artystka nie spoczęła na laurach - ponownie podniosła poprzeczkę (i to bardzo wysoko!). Jak podoba Wam się jej najnowszy singiel? My zapętlamy bez końca i nastrajamy się jego energią na resztę tygodnia. 

PAULA ROMA śpiewa piosenki Darii Zawiałow, Adele i Natalii Przybysz [ELLE Music Game]>>