Neptun jest władcą wody, duchowości, intuicji, iluzji, oszustw i snów. Ilekroć jego energia jest silna, wywołuje zamglenie lub zamieszanie. Jednak cechy Neptuna zostają przekształcone, gdy ten wkracza w retrogradację. Mgła opada, abyśmy ujrzeli prawdę, która kryła się za kotarą iluzji. Oszustwa zostają ujawnione, a to, co zbudowane na kłamstwie, lega w gruzach. Czy jesteś gotowa na niewygodne fakty, jakich za chwilę dowiesz się na temat swojego życia? 

Retrogradacja Neptuna w Rybach rozpocznie się 30 czerwca i potrwa aż do 6 grudnia 2023.

Neptun w retrogradacji wymusza przebudzenie. Czas stawić czoła prawdzie, zamiast się z nią mijać. Jeśli uciekałaś od rzeczywistości i dryfowałaś po krainie marzeń, to zjawisko brutalnie ściągnie cię na Ziemię. Ponieważ Neptun rządzi Rybami, a jego retrogradacja zajdzie w tym znaku, czekają nas mocne wstrząsy. 

Oto co wydarzy się w kolejnych miesiącach:

Neptun w retrogradacji - blokady twórcze

Wsteczny ruch Neptuna tworzy kreatywne bloki. Możemy czuć się powstrzymywani lub utknięci w miejscu, jeśli chodzi o wszelkie twórcze działania. Ta niebiańska przeszkoda w rzeczywistości wywoła w nas odrodzenie. Przekształci i ulepszy dotychczasowe wizje, ale trzeba dać temu czas. Zamiast bujać w obłokach, skup się na logistyce. Nasze marzenia potrzebują planu, aby mogły zamienić się w trwałą rzeczywistość. 

Neptun w retrogradacji - zmiana ścieżki duchowej

Neptun jest planetą duchowości. Jego podróż wsteczna sprawi, że ponownie przemyślimy swoje duchowe przekonania. Możemy przyjąć inną ideologię. Skonfrontujemy się ze swoimi starymi wierzeniami, które już nam nie służą.Retrogradacja Neptuna to dobry czas na refleksję i przyjęcie praktycznego sposobu myślenia. Uświadomimy sobie nowe prawdy dotyczące naszej karmicznej ścieżki. 

Neptun w retrogradacji - miłość bezwarunkowa

Neptun to również władca bezwarunkowej miłości. Poczujemy się wezwani do praktyki miłości własnej i "bycia miłością" dla ludzi wokół nas. Zechcemy wyznaczyć granice tam, gdzie ich brak. Nie pozwolimy się wykorzystywać relacjom, które nie dbają o nasz interes. Chociaż  "bezwarunkowa miłość" jest godną uwagi praktyką duchową, czasami musimy zacząć od pokochania samego siebie. 

Neptun w retrogradacji - koniec złudzeń

Neptun ma reputację wiecznego romantyka. Ucieka od odpowiedzialności. Przenosi się do świata fantazji i filmu. Nurkuje w oceanie iluzji, zamiast stawiać czoła przyziemnym sprawom. Dopiero w retrogradacji powraca do rzeczywistości. W kolejnych miesiącach będziemy musieli popracować nad tym, co zamiataliśmy pod dywan. Neptun rządzi również uzależnieniami od substancji psychoaktywnych. Problemy związane z tą kwestią niebawem wypłyną na powierzchnię. 

Praca z retrogradacją Neptuna - wskazówki

  1. Zastanów się nad niedawną sytuacją, w której mogłaś coś przeoczyć lub odrzucić. Pewne wyzwania lub negatywne aspekty. Jakie konkretne szczegóły zostały przez ciebie zignorowane? W jakiej sferze życia boisz się zmierzyć z prawdą?
  2. Zapisz na kartce wszelkie przeszkody, które napotkałaś w swoim procesie twórczym. Jak myślisz, jakie mogą być przyczyny tych blokad?
  3. Zrób listę rzeczy, które cię inspirują. Postaraj się włączyć je do swojego tygodniowego harmonogramu.