Kosmiczna zmiana - Mars wkroczył do Lwa

W kosmosie panuje gorąca atmosfera. Od końca maja do 10 lipca 2023 planeta akcji Mars zagości w ognistym Lwie. Tym samym obudzi w nas namiętność i pasję. Doprowadzi do ekstremalnych sytuacji. Motto Lwa brzmi: „wszystko albo nic”. W połączeniu z Marsem płomienny kot zodiaku wynagrodzi nas za każde podjęte ryzyko. 

Pragnienia serca kontra potrzeby ego

Mars wkroczył do Lwa. Pragnienia serca zawsze zwyciężają podczas tego tranzytu. Otoczmy się ludźmi, którzy rozpalają nasz wewnętrzny ogień. Entuzjazm do życia i odwaga pomogą nam osiągnąć każdy wyznaczony cel. Nie będziemy narzekać na brak pewności siebie. W tej sferze osiągniemy maksimum potencjału. Problem mogą mieć jedynie ci, którzy znają swoją wartość, lecz są zarozumiali. Teraz lepiej działać w ciszy, niż się przechwalać. W przeciwnym razie czeka nas odwrotny skutek. Ego i duma ludzi są delikatne, gdy Mars znajduje się w znaku Lwa. Miejmy się na baczności w pobliżu rywali. 

Seks i miłość - gdzie leży granica?

Mars rządzi popędem seksualnym i przez niego w tej sferze możemy stracić kontrolę. Najpierw pomyślimy o zadowoleniu siebie, a dopiero później swojego partnera. Odważymy się spełnić fantazje, które dotąd żyły tylko w naszych umysłach. Otrzymywanie, a nie dawanie, w tej chwili stanie się najważniejsze. Ci, którzy w czerwcu i lipcu obdarzą nas uwagą, uczuciem, uwielbieniem oraz prezentami, zajmą szczególne miejsce w naszych sercach. Mars w Lwie sprawia, że kochankowie chcą pokazać, na co ich stać. Zwykle zdobywają się na ekstrawaganckie gesty. 

Anton Vierietin/Getty Images

Mars w Lwie jako karta Tarota 

W tarocie Mars w Lwie to karta 6 Buław. Przedstawia dumnego mężczyznę na koniu, noszącego na głowie wieniec zwycięstwa. Gdy przedziera się przez tłum, ludzie go dopingują. Mężczyzna ten nie boi się mówić o sukcesie i przyznawać się do swoich osiągnięć. Przeciwnie, chce się nimi pochwalić. Wie, że jego czyny zasługują na oklaski. Ta karta zachęca, aby pozbyć się strachu i pozwolić sobie wkroczyć w swój pełen potencjał.

Obecność Marsa w Lwie sprawi, że zechcemy wygrać za wszelką cenę, bez względu na sytuację. Ów tranzyt nie jest dla osób o słabym sercu. Najlepiej sprawdzi się tym, którzy chcą chwycić życie za rogi. Jak lew, głośno zarycz, czego chcesz od losu, a ta rzecz wkrótce się sprawdzi. 

Twój znak zodiaku Marsa - kim jesteś w łóżku? >>

Podróż Marsa przez Lwa - kluczowe daty

  • 22 czerwca: Mars zharmonizuje się z uzdrowicielskim Chironem. Podejmiemy działania mające na celu naprawienie błędów z przeszłości popełnionych w związkach i wobec samych siebie. Zanurzymy się głęboko w bolesne wspomnienia, aby wyciągnąć z nich ważną lekcję.
  • 26 czerwca: Mars zmierzy się z Uranem. Ten tranzyt zachęci nas do uwolnienia się od ograniczeń, które nas powstrzymują. Pokaże nam, jak żyć według własnych zasad i zaakceptować swoją indywidualność.