Retrogradacja Wenus w Lwie - kiedy?

Zbliża się rzadkie zjawisko, które w astrologii oznacza wiele zmian. Jest nim retrogradacja Wenus występująca raz na 18 miesięcy przez około 40 dni. W tym roku wydarzy się w lato. Od 22 lipca do 4 września 2023 będzie celować w nas swoją siłą. Podróż wsteczna Wenus dokona się w Lwie, co tylko spotęguje wpływy Planety Miłości. 

Duchowy portal liczby 1212

Badacze gwiazd są zgodni, że ta retrogradacja będzie szczególna. Wenus ustawi się dokładnie na 12 stopniach i 12 sekundach znaku Lwa, aktywując kod numerologiczny 1212. Oto liczba anielska wskazująca na przejście do wyższego stanu świadomości. Spojrzymy na życie z nowej perspektywy, szczególnie jeśli chodzi o relacje i finanse. Jedno jest pewne, ziemia już wkrótce zatrzęsie się pod naszymi nogami. Mityczna bogini miłości reprezentuje nasze serca, związki, zdolność do kochania oraz przyjemności, którymi żyjemy. Wszystkie te obszary będą gotowe na nowy start, gdy Wenus wkroczy w retrogradację.

Na co uważać w retrogradację Wenus?

Romanse, pieniądze, poczucie piękna i miłości własnej. Te motywy wkrótce zostaną podkreślone. Coś z pewnością legnie w gruzach. Czy będzie to twój związek? Retrogradacja Wenus każe nam przemyśleć przeszłe działania i ich wpływ na teraźniejsze życie. Ostrzegamy, że nie jest to dobry czas na rozpoczęcie nowej relacji. Trzeba być ostrożnym również w kwestii pieniędzy oraz zabiegów poprawiających wygląd. Lepiej poczekać z metamorfozą, operacją plastyczną, dużą inwestycją czy nawet projektem artystycznym. Nasze poglądy będą drastycznie się zmieniać. Pożegnamy "starą siebie", by przywitać "nowe ja". Dlatego możemy pożałować decyzji podjętych w trakcie tego zjawiska.

Wsteczna podróż Wenus służy porzuceniu starych warstw na rzecz odrodzenia się nowego "ja". 

Wenus w Lwie - z tym się zmierzysz

Wenus wkroczy do Lwa 5 czerwca 2023. Lew to pełen pasji, namiętny znak zodiaku, który kieruje się sercem. Jego energia jest odważna, ale też prowokuje dramaty. Z Wenus w Lwie poczujemy chęć zanurzenia się w romans. Uwolnimy swoją kreatywność. Zaczniemy podążać za głosem serca i podejmować brawurowe decyzje. Ta energia przyniesie korzyści kochankom oraz artystom. Odważymy się postawić na piedestale swoje najskrytsze pragnienia.

Marsa wkroczył do Lwa - zrobi się gorąco >>

Wenus w Lwie to bardzo dumna, pewna siebie energia, która nie boi się światła reflektorów.

Niestety, retrogradacja Wenus zburzy harmonię tego pięknego tranzytu. Kiedy Planecie Miłości brakuje równowagi, zaczyna być samolubna. Niezrównoważona Wenus w Lwie weźmie pod lupę nasze relacje i to, co do tej pory ceniliśmy ponad życie. Możemy kwestionować swojego partnera. Problemy finansowe ujrzą światło dzienne, by zmusić nas do przełamania starych wzorców. 

Podsumowując, retrogradacja Wenus:

 • zakwestionuje naszą kreatywność
 • nakaże podążać za głosem serca
 • postawi relacje pod znakiem zapytania
 • zakończy toksyczne związki
 • przełamie stare wzorce
 • ukróci wyniosłe ego 
 • przyniesie lekcje związane z pieniędzmi

Pytania do rozważenia na retrogradację Wenus:

Jak chciałabyś być traktowana w związku przez swojego partnera?
Co w twoim życiu sprawia, że czujesz pasję i radość?
Jakie relacje już ci nie służą?
Co motywuje twoją chęć zarabiania pieniędzy?

Daty retrogradacji Wenus do zapamiętania:

 • 6 czerwca – Wenus przechodzi do Lwa
 • 20 czerwca – Wenus wkracza w fazę cienia
 • 22/23 lipca – Wenus rozpoczyna retrogradację
 • 3/4 września – Wenus wychodzi z retrogradacji
 • 7 października – Wenus opuszcza fazę cienia
 • 10 października – Wenus przechodzi ze znaku Lwa do Panny