Powstało w połowie lat 90., ale może okazać się jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych w Polsce. Atrium Promenada przeszło właśnie metamorfozę. Jak teraz będzie wyglądać i co w nim znajdziemy?

Aleja Fontann wzorowana na zagranicznych domach towarowych

Pierwsza zmiana dotyczy Alei Fontann, mieszczącej się na głównym pasażu handlowym Atrium Promenada. Ta część galerii przypominać będzie teraz pasaże handlowe XIX-wiecznego Paryża - przeszklone, nowoczesne i bardzo designerskie (znajdziemy tam m.in. marmurowe płyty, przeszklony sufit i balustrady, pięciometrową fontannę). Podziwianie sklepowych witryn stanie się dzięki temu jeszcze przyjemniejsze: jeśli czytaliście Baudelaire'a, doskonale znacie postać spacerowicza "flâneur", który uwielbiam obserwować świat i czerpać przyjemności z życia. To wszystko  jest możliwe w odświeżonej Promenadzie - jej architektoniczność zapewnia jeszcze więcej doznań. 

"Każdy jej metr kwadratowy zaprojektowano z myślą o komforcie podczas zakupów, relaksu, spotkań towarzyskich" czytamy w informacji prasowej. I rzeczywiście - nowa Aleja Fontann spełnia światowe standardy. Znajdziemy w niej na przykład sześciometrowe witryny, czyli tzw. double shopfronts, które do tej pory obserwowaliśmy w luksusowych domach towarowych w Londynie czy właśnie w Paryżu. 

Nowe sklepy w Atrium Promenada

To jednak nie koniec zmian. W Atrium Promenada znajdziemy teraz aż 44 nowe sklepy. Wkrótce otworzą się tu takie znane i lubiane marki, jak: Massimo Dutti, Guess, CK Jeans, Deni Cler, Elisabetta Franchi, Premium Home, Molton, E-obuwie, Imperial, Sinsay, Mohito, Liu Jo. Po przerwie wracają Weekend by Max Mara, Marella, Pinko, Tommy Hilfiger, Lanoro, Ochnik,  W.Kruk, Warsaw Concept Store i wiele innych. Nie zabraknie też odsłon w najnowszych konceptach: ZARA, Vistula, Sephora, Sizeer, 4F, Burger King to lokale, które zmieniły swoje lokalizacje aby zaprezentować się w nowym wystroju. "Dzięki tym markom klienci galerii będą mogli w każdym sezonie mieć dostęp do najnowszych modowych bestsellerów, lansowanych przez projektantów włoskich, amerykańskich czy polskich" czytamy.

Poza tym zmodernizowane i eleganckie wnętrza sprawią, że zaglądanie do galerii handlowej stanie się prawdziwą przyjemnością i doznaniem estetycznym. 

Republika Smaku - nowoczesny koncept restauracyjny

Na odwiedzających Atrium Promenada czeka też zupełnie nowy food court, czyli Republika Smaku. Na strefę gastronomiczną składa się aż dziesięć popularnych konceptów restauracyjnych, na tyle zróżnicowanych, że znajdziemy w nich smaki z różnych stron świata. Nawiązuje on do europejskiego konceptu food hall. Elegancka kolacja albo szybki lunch z przyjaciółmi w Atrium Promenada? Jak najbardziej. 

Jakimi nowościami zaskoczy nas jeszcze Atrium Promenada? Przyjdźcie na otwarcie 17 października i poznajcie najpiękniejszy pasaż handlowy w Warszawie - Aleję Fontann, nowe sklepy oraz Republikę Smaku. W sobotę 20 października czekają was z tej okazji specjalne atrakcje - pokazy kulinarne Damiana Kordasa z gościnnym udziałem Stuu i Blowka oraz konkursy z nagrodami, a tydzień później, 27 października, koncerty takich wykonawców, jak Kamp! i Baranovski. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie i Facebooku CH Atrium Promenada.