Z jednej strony książę William, z drugiej - John Mayer i Victoria Beckham. Fanów zegarków, które pamiętają poprzednie dekady, wciąż przybywa. Prawdziwi kolekcjonerzy potrafią pojechać na drugi koniec świata po swój wymarzony model sprzed stu lat, a w niektórych domach zegarki wędrują między członkami rodziny, by prezent urodzinowy prababci mogło nosić nawet kilka pokoleń kobiet. Z drugiej strony starymi zegarkami inspirują się projektanci, a producenci wskrzeszają dawne projekty i dają im nowe życie.

Nie ma wątpliwości, że warto mieć zegarek vintage: to w końcu coś więcej niż przyrząd mierzący czas.

Ponadczasowy design i trwałość, które potrafią przetrwać lata, wyjątkowy dodatek do stylizacji. Ale też charakter i kawałek historii, a co za tym idzie - kwintesencja elegancji i stylu. Przeszłość jest w cenie, dlatego koniecznie zajrzyjcie do szkatułek swoich babć albo do vintage shopów. Mogą tam na was czekać prawdziwe perełki.

Najstarszy zegarek w Polsce - konkurs Longines

A jeśli wśród rodzinnych pamiątek macie już zegarki vintage? Świetnie się składa - marka Longines rozpoczęła właśnie poszukiwania najstarszego zegarka Longines w Polsce. Ten konkurs, który dorobił się kilku edycji w różnych krajach, pozwolił na odnalezienie czasomierzy z XIX wieku, w tym wyjątkowego zegarka Longines z 1868 r.! Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w punktach sprzedaży, w oficjalnych punktach serwisowych oraz online: przez adres email: konkurs@longines.pl oraz na Facebooku Longines Polska. Powinny zawierać imię, nazwisko i kontakt oraz zdjęcie zegarka z widocznym numerem seryjnym, który pozwoli Muzeum Longines w St. Imier w Szwajcarii zbadać jego historię. 

Wiecie, że pierwsze relacje firmy Longines z Polską rozpoczęły się już w 1888 r.? To znaczy, że niecałe 60 lat po otwarciu przedsiębiorstwa zegarmistrzowskiego marki jej projekty zaczęły być sprowadzane m.in. do Warszawy. Dzięki długiej tradycji, ponadczasowemu designowi i świetnej jakości marka Longines jest silnie rozpoznawalna w Polsce. Lubią ją szczególnie kobiety i często jest to ich pierwszy wybór przy zakupie zegarka. Nic dziwnego - klasyka i elegancja są zawsze w modzie. 

Jest więc czego szukać! Zwycięzca konkursu Longines pojedzie do Szwajcarii i będzie mógł odwiedzić siedzibę marki w St. Imier, z kolei do właścicieli aż dziesięciu najstarszych egzemplarzy trafią wyciągi z muzeum Longines, potwierdzające autentyczność zegarków. 

Konkurs trwa do 31 października, a jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w styczniu. Wszelkie informacje o konkursie wraz z Regulaminem konkursu znajdują się na stronie Longines.pl.

W naszej galerii znajdziecie piękne vintage plakaty zegarków Longines. Obejrzyjcie je wszystkie - robią wrażenie i to prawdziwa podróż do przeszłości!

GALERIA: Zegarki vintage na plakatach Longines>>