Matteo Brunetti to rzymianin od ponad 3 lat mieszkający w Polsce. Twórca internetowy promujący nad Wisłą włoską kuchnię i tradycje. Finalista VI. edycji Masterchef”. Jego przepisy można śledzić w mediach społecznościowych, programach telewizyjnych oraz na ELLEman.pl. Specjalnie dla ELLE MAN Matteo zgodził się pokazać, co nosi w swojej codziennej torbie.

„Męska Torba”: Matteo Brunetti 

Z włoską kuchnią jest jak z tym włoskim powiedzeniem Mogli e buoi dei Paesi tuoi (Żonę i woły bierz ze swoich stron). I rzeczywiście, każdy region Italii specjalizuje się w innych daniach w innych składnikach. Cały sekret w tym, by korzystać z tego, co natura daje w okolicy. 

Wiejska, otoczona winnicami i polami Toskania to przede wszystkim proste mięsa i makarony. Obfita w warzywa i owoce Abruzja to z kolei raj dla smakoszy dań roślinnych. Im bardziej na północ, im chłodniej, tym regionalne specjały stają się cięższe i pożywniejsze. W Mediolanie grzechem byłoby nie spróbować lokalnego risotto milanese z szałwią czy osso bucco, czylli duszonej giczy cielęcej. Na to ostatnie danie Matteo Brunetti zdradził nam kiedyś znakomity przepis. Do znalezienia w jednym z archiwalnych wydań magazynu ELLE MAN

Kim jest Matteo Brunetti?

Tak jak różnorodna jest kuchnia włoska, tak interesujący jest nasz gość. Matteo do Polski przybył zaledwie 3 lata temu. Gdyby nie fakt, że jego mama jest Polką, trudno byłoby uwierzyć, że tak doskonale poznał język polski. Jego polskie oblicze wyraża się przede wszystkim w uporządkowaniu i skromności. „Włoskie” cechy, które odziedziczył po tacie to nieujarzmiona energia i optymizm. Ale również styl. Matteo nie tylko wie, jak zrobić na dziewczynach wrażenie swoimi daniami. Ma też ten naturalny dar znakomitego dobierania ubrań i akcesoriów. Wszystko w punkt. Jak to we włoskim designie. 

W Polsce nie brakuje mu właściwie niczego. No, może poza dojrzałym w italskim słońcu pomidorem, lekko skrapianym włoską oliwą i podawanym ze szczyptą soli. Jak sami przyznaje, takich pomidorów w Polsce nie skosztujemy. 

Już od tej jesieni Matteo będzie regularnie gościł na stronach ELLEman.pl, gdzie będzie można znaleźć jego fantastyczne przepisy z męskiej kuchni. Tym razem jednak kucharz odwiedził nasze studio, gdzie w ramach cyklu „ zdradził, co zawiera jego torba.