Metamorfozy gwiazd na wiosnę zdają się nie mieć końca. Coraz więcej znanych nazwisk decyduje się na diametralną zmianę wyglądu. Wciąż oczywiście króluje bob, który przeżywa właśnie swój prawdziwy renesans. Jakiś czas temu swoje długie blond włosy obcięła Gigi Hadid, która postawiła na klasycznego francuskiego boba, odsłaniającego szyję i obojczyki, a więc automatycznie wysmuklającego twarz. Ta radykalna zmiana świetnie zrobiła modelce, która od razu dodała jej lekkości. Podobną decyzję w kwestii fryzury podjęła również Nicole Kidman, która oprócz eleganckich fal w stylu starego Hollywood, pożegnała również swój rudy odcień. Aktorka również postawiła na odmładzającego boba i chłodny odcień blondu, a to cięcie i koloryzacja odmłodziły ją o conajmniej kilka lat. Do grona wielbicielek modnej fryzury bob dołączyła właśnie Margot Robbie, która stopniowo odchodzi od wizerunku Barbie.

Old money bob – Margot Robbie zachwyca w nowej fryzurze

Zeszły rok upłynął Margot Robbie pod znakiem promowania filmu “Barbie” w reżyserii Grety Gerwig, który stał się jedną z najbardziej dochodowych i głośnych produkcji w historii kina. Pomimo braku nominacji do głównych kategorii na Oscarach, widzowie świetnie przyjęli feministyczną produkcję, opowiadającą współczesną historię najsłynniejszej lalki na świecie, a film zdobył ogromne zyski. Wcielająca się w tytułową rolę Margot promując film, bardzo często nawiązywała do stylu Barbie, stawiając na różowe kreacje i długie blond włosy. Wygląda na to, że aktorka ma już dość tego wizerunku, ponieważ właśnie zdecydowała się na diametralną zmianę fryzury i postawiła na połączenie dwóch najgorętszych trendów tego sezonu. 

fot. Steve Granitz/FilmMagic/Getty Images

Margot pojawiła się na czerwonym dywanie podczas ceremonii wręczenia nagród Breakthrough Prize w Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles, gdzie zaprezentowała nowe, krótkie cięcie i ciemniejszy blond w estetyce old money. Jak donosi magazyn “People”, nad metamorfozą pracowało aż trzech stylistów: Aleksey Bishop, Jacob Schwartz i Christopher Farmer. Fryzura w stylu bob to gładka stylizacja, wywinięte i równo podcięte końcówki i długość do obojczyków. Z kolei old money blond to ciemniejsze odrosty i blond pasemka, a efektem jest szlachetna, ciemniejsza koloryzacja od słynnego już blondu w stylu Barbie.

Old money bob w stylu Margot Robbie – komu pasuje?

Estetyka old money jest kontynuacją słynnego już quiet luxury, która weszła do mainstreamu. Dyskretny luksus miał swoje pięć minut, ale wszystko wskazuje na to, że jego miejsce zajmują chociażby “mob wife” czy właśnie “old money”. Ten ostatni nie jest krzykliwy, ale zdecydowanie bardziej charakterystyczny niż jego poprzednik. Old money bob charakteryzuje przede wszystkim objętość, która świetnie sprawdzi się u osób z oklapniętymi włosami. Dodatkowo, każde cięcie na boba wysmukla twarz oraz szyję, odsłaniając obojczyki i podkreśla rysy, dlatego ta fryzura pasuje kobietom w każdym wieku. Jest elegancka i bardzo klasyczna.