Trendy wciąż się zmieniają, ale niezależnie od tego, bob wciąż pozostaje w modzie. Wszystko ze względu na duże pole manewru, jeśli chodzi o możliwość stylizacji i różnorodne wersje cięć. Od sięgającego ramion Long boba po ten o długości do połowy twarzy. W nadchodzącym sezonie wiosennym na pierwszy plan wybija się kilka wersji boba, które przede wszystkim upodobały sobie największe gwiazdy na czele z: Hailey Bieber, Ritą Orą, Kylie Jenner i Saoirse Ronan.

Bez wątpienia najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024 to bob w różnych odsłonach. Poznaj te, na które warto zwrócić uwagę. 

Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024: Long bob

Ta wersja boba jest dla wszystkich osób, które nie chcą aż tak krótko ścinać włosów, ale chcą sprawdzić modną fryzurę. Long bob, lansowany m.in. przez Jennifer Aniston i Penelope Cruz. W tym wypadku możliwości jest wiele: od klasycznego, równego cięcia przez warstwowego boba po dłuższy przód i krótszy tył. Pasuje świetnie do wszystkich o owalnej, pełniejszej twarzy, ponieważ dłuższe kosmyki optycznie wyszczuplą i wyostrzą kości policzkowe. Co więcej – podkreślą również kości policzkowe, ponieważ najdłuższe wycieniowane pasma powinny się kończyć dokładnie na ich wysokości.

Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024: Krótki bob

Mistrzynią krótkiego boba okazała się Kylie Jenner, która dodała klasycznemu cięciu zadziornego twistu. Celebrytka zainspirowała się fryzurą swojej mamy Kris Jenner i przy okazji stworzyła nowy micro trend. Uniwersalne cięcie w postaci francuskiego boba połączyła z Pixie cut z zalotną, mocno wycieniowaną grzywką. Krótki bob, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się dodać mu akcentu w postaci wystrzępionych końcówek, optycznie wyszczupla buzię i – podobnie jak właściwie każda wersja boba – podkreśla kości policzkowe.

Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024: Old money bob

Najbardziej ekstrawagancka wersja boba w tym zestawieniu. Old money bob to oczywiście wypadkowa wszechobecnego trendu Mob wife aesthetic, czyli mody na luksusową, ale minimalistyczną estetykę. Tego typu fryzura to klasyczne cięcie, które pasuje każdemu. Jest jednocześnie klasyczne, ale z nowoczesnym sznytem. Jak prezentuje się Old money bob? To krótkie, pełne objętości cięcie do ramion. Bardzo ważne są warstwy, dzięki którym uzyskasz efekt gęstych włosów. Kobiety o podłużnym kształcie twarzy powinny wybrać dłuższą grzywkę sięgającą kości policzkowych, która podkreśli rysy. Z kolei osoby o pełniejszym kształcie będą wyglądały świetnie z grzywką do podbródka. Tym samym cieniowanie optycznie wydłuży twarz. 

Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024: French bob

Klasyczny, elegancki i ultrakobiecy. Francuski bob, inspirowany fryzurami z lat 20. XX wieku charakteryzuje się jednolitą długością. To dość krótka wersja tej fryzury, sięgająca szczęki lub krócej. Najmocniej uwydatnia rysy twarzy, zwłaszcza kości policzkowe. Bardzo często występuje w wersji z grzywką, co dodaje mu klimatu vintage.

Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024: Italian bob

Włoski bob jest zazwyczaj dłuższy niż francuska wersja i sięga długością bliżej ramion. Charakteryzuje się warstwowym cięciem, które dodaje fryzurze lekkości i objętości. Końcówki włosów są podwinięte pod spód, inne na zewnątrz, co daje romantyczny efekt. Dodatkowo, przedziałek wyznaczony jest na boku głowy, więc część pasm tworzy dłuższą, opadającą na czoło grzywkę.

Bob to najmodniejsza fryzura na wiosnę 2024 to kobiece, wygodne cięcie. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja, która zwiększy objętość włosów i wzmocni je, wydobywając naturalny blask, podbije niewymuszony, ale jednocześnie piękny efekt.