Modne paznokcie zawsze są w cenie, a Polki pokochały manicure hybrydowy. Od lat śledzimy najnowsze trendy w kolorach czy popularne wzorki. Liście palmowe, kwiaty, kropki czy napisy - na płytce można narysować prawie wszystko! Na dodatek, hybrydę coraz częściej robimy w domu. Niestety ten typ zdobienia paznokci nie jest dla każdego. Korzystanie z tej usługi może sprawić, że paznokcie będą cieńsze i bardziej łamliwe. Rozdwojone, łamiące się i cienkie jak papier. Mimo tego nadal wiele z nas decyduje się na ten zabieg, ze względu na trwałość. Utwardzany światłem UV lub LED lakier trzyma się na paznokciach dwa, a nawet trzy tygodnie (w zależności o tego, czy na płytce są naklejki, wzorki albo decydujemy się np. na syreni manicure). Z tego względu niektóre dziewczyny decydują się teraz na półhybrydę. Jest jeszcze jeden sposób: manicure winylowy. Co to takiego?

Modne paznokcie 2020: Magnetic Galaxy Nails, czyli manicure inspirowany kosmosem [trendy 2020] >>

Czytaj też: Jak zapuścić długie paznokcie? >>

Manicure winylowy. Na czym polega ten sposób na modne paznokcie?

Manicure winylowy jest prawie tak samo trwały jak hybrydowy! Na dodatek, do jego wykonania nie potrzeba specjalnej lampy UV. Po prostu utwardzają się "naturalnie". Kolejna różnica to jego zmywanie. Wystarczy użyć zwykłego zmywacza do paznokci. Jest też prostu w wykonaniu. Do jego zrobienia potrzebny jest specjalny lakier winylowy (łączy w sobie cechy klasycznego i hybrydowego), top coat (czasem można kupić produkt dwa w jednym), środek odtłuszczający (jeśli potrzebujesz) oraz polerkę. 

Zacznij od wyrównania powierzchni paznokcia, następnie odtłuść płytkę cleanserem (ten etapmożesz pominąć jeśłi chcesz) i nałóż pierwszą warstwę lakieru. Odczekaj chwilę aż wszystko wyschnie i nałóż drugą. Na koniec zaaplikuj top coat. Tylko tyle! Taki manicure winylowy utrzymuje się co najmniej siedem dni. Dzięki polimerom lakier tego typu trzyma się dłużej niż klasyczny, nie zmienia koloru (jest tak samo intensywny, jak na początku!) oraz nie pęka.

Za pojedynczy lakier winylowy zapłacisz tylko 10 zł! 

Zobacz też: Manicure japoński krok po kroku - jak go wykonać? >>

Jeśli masz osłabione paznokcie po hybrydzie i nie chcesz od razu aplikować lakiery winylowego. Zrób najpierw manicure IBX. Ta metoda regeneracji wzmacnia paznokcie od środka, sprawiając, że rosną mocne i zdrowe, a płytka uzyskuje naturalny kolor i połysk. Polega na nałożeniu preparatu zawierającego mieszankę olejków jojoba, awokado, witamin oraz minerałów, które pod wpływem ciepła wnikają w głąb płytki. Całość trwa około 15 minut.