Utwór „Flowers” Miley Cyrus bez wątpienia ma w sobie drugie dno. Data jego premiery wprost zbiegła się z datą 33. urodzin jej byłego męża, Liama Hemswortha. Z uwagi na ten fakt wszyscy ogłosili już piosenkę Miley „revenge song” i doszukują się w niej coraz to nowszych dowodów na niewierność aktora. Dotychczasowe dowody zebrane przez fanów dają do myślenia.

W tekście pada m.in. zdanie: „Wybudowaliśmy dom i patrzyliśmy jak płonie” – co ma być nawiązaniem do prawdziwego pożaru, jaki wybuchł w 2018 roku willi należącej do pary. Miley śpiewa też „Nie chciałam od ciebie odchodzić, nie chciałam kłamać” – co dobrze odzwierciedla jej relacje z Liamem tuż przed ich głośnym rozwodem. Kolejnym easter eggiem, który miała umieścić Cyrus w wideoklipie do piosenki, jest jej złota suknia – łudząco podobna do tej, którą miała na sobie Jennifer Lawrence w dniu premiery „Igrzysk śmierci”. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na tej samej imprezie gwiazda pozowała… z Liamem Hemsworthem.

Liam Hemsworth zdradzał Miley z Jennifer Lawrence?

Getty Images

Nie jest tajemnicą, że Jennifer i Liam bardzo się zaprzyjaźnili podczas wspólnej pracy na planie „Igrzysk śmierci”. Aktorzy wystąpili razem we wszystkich częściach filmowego hitu i nawet po zakończeniu serii przyznawali, że pozostają w dobrych kontaktach. W rozmowie z Andym Cohenem w 2015 roku Lawrence bez ogródek przyznała, że pocałowali się z Liamem poza kamerami. „Dorastaliśmy razem, Liam jest bardzo hot. Dlaczego nie miałabym tego zrobić?” – przyznała śmiejąc się. Stary wywiad został błyskawicznie podchwycony przez śledzących spisek tiktokerów i media. Zwłaszcza po tym, gdy sieć obiegł filmik, na którym jeden z fanów zestawia teledysk Miley z relacją z premiery „Igrzysk śmierci” w 2012 roku, na której pojawili się Jennifer i Liam. Złote suknie obu aktorek są do siebie bardzo podobne i wielu wierzy, że w ten sposób Miley chciała dać wskazówkę, kto przyczynił się do rozpadu jej związku. Ponadto, w pewnym momencie Cyrus dłońmi zbiera włosy i robi sobie wysokiego koka - takiego samego, jaki Jennifer miała na premierze... przypadek?

@putterjax Tell us Miley! Queen of shade #mileycyrus #flowers #liamhemsworth #jenniferlawrence @Joshua Pingley ♬ Flowers - Miley Cyrus

Jakie są fakty?

Jeśli jednak mamy trzymać się faktów, to znalezione przez fanów wskazówki wciąż są tylko spekulacjami. Podobieństwo sukienek może, ale wcale nie musi oznaczać, że Miley coś chciała przekazać swoim odbiorcom. Trudno też potwierdzić inne teorie propagowane w internecie – na przykład tę, która mówi, że klip do „Flowers” został nakręcony w willi, gdzie Liam miał zdradzić Miley z 14 kobietami. Ta szokująca informacja pojawiła się na jednym z twitterowych kont plotkarskich, ale jej twórca nie podał żadnego źródła. Mimo to zaczęły powielać ją niemal wszystkie portale. Nie ma też dowodów na to, że Liam kiedykolwiek zadedykował swojej byłej żonie piosenkę „When I Was Your Man” Bruno Marsa – tymczasem fani są pewni, że Miley nawiązuje do niej we własnym utworze. Także plotki o tym, że piosenkarka w klipie ma na sobie marynarkę Liama, w której ten strofował ją na jednej z imprez, nie ma żadnego potwierdzenia.

To, co jednak może być potwierdzone na 100%, to komentarz Miley Cyrus na Twitterze, który napisała w sierpniu 2019 roku, tuż po ogłoszeniu swojego rozwodu. „Mogę przyznać się do wielu rzeczy, ale odmawiam przyznania się do tego, że moje małżeństwo zakończyło się z powodu zdrady” – wyznała wówczas piosenkarka.

Jeśli więc wierzyć jej słowom, wszystkie domysły fanów oraz filmiki krążące po TikToku, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Chyba, że... Miley z jakiegoś powodu kłamała i dopiero teraz zdecydowała się otwarcie powiedzieć o zdradach partnera, choć w nieco zawoalowany sposób. Jak było naprawdę? Możliwe, że nie dowiemy się nigdy. Za to „Flowers” już stało się hitem, a krążące wokół niego plotki bardzo przyczyniły się do sukcesu utworu. Kontrowersyjny teledysk obejrzycie poniżej.