Leonardo DiCaprio spotkał się z Gretą Thunberg

DiCaprio jest zachwycony spotkaniem z Gretą Thunberg i zaraz po nim opublikował w internecie ich wspólne zdjęcie oraz poruszający wpis. Dokumentacja tego spotkania szybko obiegła internet, a o połączeniu sił tej dwójki rozpisuje się większość cenionych serwisów i portali - nie tylko tych poświęconych ekologii. "Mam nadzieję, że przesłanie Grety jest przebudzeniem dla światowych liderów wszędzie tam, gdzie czas bezczynności się skończył. To z powodu Grety i młodych aktywistów na całym świecie optymistycznie patrzę w przyszłość. To był zaszczyt spędzać czas z Gretą. Ona i ja zobowiązaliśmy się wspierać siebie nawzajem, mając nadzieję na lepszą przyszłość naszej planety" napisał na Instagramie aktor. 

Czy z tego spotkania wyniknie coś więcej i wkrótce Leonardo DiCaprio oraz Gretha Thunberg przedstawią wspólny projekt, który pozwoli zatrzymać postępujący kryzys klimatyczny? O tym przekonamy się pewnie wkrótce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) Lis 1, 2019 o 10:22 PDT

Leonardo DiCaprio od lat działa na rzecz środowiska - jest między innymi producentem i narratorem dokumentu "Lód płonie". Film, pokazany w tym roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, mówi o sposobach walki ze zmianami klimatycznymi i wskazówkach, które pomogą zredukować emisję CO2 do atmosfery. Tym bardziej aktor był podekscytowany spotkaniem z Gretą Thunberg, szwedzką działaczką oraz założycielką ruchu Youth Strike for Climate.

Nastolatka dała początek szkolnym strajkom klimatycznym, które w ostatnich miesiącach odbyły się także w Polsce. Kilka tygodni temu było głośno o jej przemówieniu na nowojorskim szczycie klimatycznym - Thunberg skrytykowała wtedy światowych przywódców za bierność w walce ze zmianami klimatycznymi: "Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. A jednak przychodzicie do nas, młodych ludzi, po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia, moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami, a jednak jestem jedną z tych, która miała szczęście" brzmiała część jej mowy. Thunberg jest laureatką Right Livelihood Award 2019, nominowano ją również do Pokojowej Nagrody Nobla.