Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs jest cieszącym się sporą popularnością zabiegiem, któremu można się poddać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Ma on za zadanie w sposób subtelny, a zarazem naturalny podkreślić twoje rzęsy, jednocześnie pozytywnie wpływając na ich kondycję i poprawiając wygląd poszczególnych włosków.

Zabieg laminacji rzęs jest mało inwazyjny, a wykorzystuje się do niego keratynę. Wykonuje się go po to, by rzęsy lepiej się prezentowały i wyglądały na grubsze niż w rzeczywistości. Uważa się go za alternatywę dla przedłużania rzęs oraz ich zagęszczania. Co istotne, osoba wykonująca zabieg używa wysokiej jakości odżywki, która wnika głęboko do włókien włosków, odpowiednio je wzmacniając.

Zobacz też: Keratyna może szkodzić włosom. Jak poprawnie stosować odżywki z keratyną, żeby zregenerować suche pasma?

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs nie jest wcale bardzo skomplikowanym zabiegiem. Nim się na nią zdecydujesz, warto jednak poznać jego poszczególne etapy.

Przygotowanie do laminacji

Jeszcze przed rozpoczęciem całej procedury specjalista starannie oczyści i odtłuści twoje rzęsy. Na dolnej powiece umieści natomiast płatek kosmetyczny, by w ten sposób uchronić włoski przed posklejaniem się, a jednocześnie zabezpieczyć samą skórę przed działaniem preparatów używanych do zabiegu.

Nałożenie odżywki

Najpierw kosmetyczka ostrożnie nakręci górne rzęsy na wałek wykonany z silikonu. Następnie na włoski naniesie wybraną odżywkę do rzęs, mającą pogrubić, a także odpowiednio wzmocnić rzęsy. Dzięki temu, że odżywka znajdzie się na rzęsach, nakładany później pigment będzie mógł lepiej się na nich przyjąć.

Farba

W tym momencie rzęsy są już odżywione i lekko podkręcone. Wówczas nadchodzi moment, kiedy trzeba je zafarbować. Kolor farby dobiera się do naturalnego odcienia rzęs, tak, żeby był minimalnie ciemniejszy. Może być czarny lub brązowy. W ten sposób dodatkowo podkreśla się spojrzenie.

Zobacz też: Jak zmyć hennę z brwi, rzęs, skóry i włosów? Domowe, szybkie sposoby na usuwanie henny

Keratyna

Na koniec należy nałożyć na rzęsy keratynę. To właśnie za sprawą jej warstwy kosmetyczka utrwali wszystko, co zostało nałożone wcześniej. Tym samym zakończy cały proces laminacji.

Preparaty do laminacji rzęs

W preparatach służących do laminacji rzęs znajdują się substancje, które w znaczący sposób poprawiają ich kondycję. W składzie można więc często znaleźć pantenol wykazujący działanie nawilżające, wygładzające proteiny i oczywiście keratynę, wpływającą na odbudowę struktury poszczególnych włosków.

Co daje laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs ma je przede wszystkim wzmocnić i pozwolić na uzyskanie ich ładnego, naturalnego wyglądu bez używania zalotki. Za sprawą laminacji rzęsy wyglądają dobrze nawet bez dodatków kosmetyków, które nałożyłabyś na nie normalnie, by je pogrubić czy zaakcentować. Jednocześnie pamiętaj, że aby zobaczyć efekty, powinnaś poddać się temu zabiegowi w sprawdzonym, profesjonalnym salonie.

Wtedy będziesz wiedzieć, że znajdziesz się w rękach specjalistów, którzy wykorzystają preparaty najwyższej jakości.

Musisz mieć jednak świadomość, że laminowanie rzęs nie da takiego samego efektu, jak doklejenie sztucznych rzęs. Efekty nie będą aż tak spektakularne, ponieważ wszystko zależy od naturalnych „możliwości” Twojego organizmu. Na pewno jednak można oczekiwać głębszego koloru rzęs, a także ich delikatnego podbicia, dzięki czemu Twoje spojrzenie nabierze charakteru.

Efekty, które uzyskasz za sprawą laminacji, powinny się utrzymać około dwóch miesięcy. Zabiegu nie należy zresztą powtarzać częściej niż właśnie co dwa miesiące. Warto wiedzieć, że przy tej procedurze istnieje niskie ryzyko podrażnień skóry i oczu.

Czego spodziewać się tuż po zabiegu?

Tuż po zabiegu laminacji rzęs przygotuj się na to, że nie będziesz wyglądać zbyt korzystnie. Przez około dwadzieścia cztery godziny włoski będą ze sobą posklejane, co stworzy efekt nieestetycznych kępek. Dopiero kolejnego dnia będzie widać efekty przeprowadzonej laminacji.

Pamiętaj, że właśnie przez pierwszą dobę od zabiegu nałożone preparaty ulegają wchłanianiu. Właśnie z tego powodu powinnaś na nie szczególnie uważać, a co za tym idzie, nie moczyć ich, nie przemywać oczu ani w żaden inny sposób narażać na działanie wilgoci. Lepiej więc odpuść sobie także siłownię, wszelkiego rodzaju treningi, a w szczególności wyjścia na basen.

Czy laminowane rzęsy można malować?

Nawet po laminacji na pewno będziesz chciała zrobić wszystko, by Twoje rzęsy stały się jeszcze wyraźniejsze. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by już po laminacji dodatkowo nałożyć tusz do rzęs (o ile oczywiście upłyną już dwadzieścia cztery godziny). Tusz będzie zresztą lepiej pokrywał laminowane rzęsy i zdecydowanie rzadziej się wykruszał. Nie musisz też rezygnować z kosmetyków do demakijażu, treningów sportowych ani pływania.

Dlaczego warto wybrać laminację zamiast przedłużania czy zagęszczania rzęs?

Niektórzy mogą obawiać się klasycznego zabiegu przedłużania rzęs albo zwyczajnie nie chcieć się mu poddawać, tak samo jak procedurze ich sztucznego zagęszczania. Niewykluczone, że zależy Ci po prostu na naturalnym wyglądzie i wolałabyś uniknąć jego zaburzenia po wykonaniu którejkolwiek z powyższych procedur. Tymczasem laminacja rzęs bazuje na naturalnych rozwiązaniach, a co za tym idzie delikatnie podkręca rzęsy, a także optycznie je wydłuża.

Czy laminowanie rzęs to zabieg dla każdego?

Laminowanie rzęs to zabieg, na którym na pewno skorzysta sporo kobiet. Najlepiej sprawdzi się on jednak wtedy, gdy:

  • masz cienkie, często wypadające rzęsy, które nie dają pożądanej objętości;
  • masz jasne rzęsy, które okazują się niemal niewidoczne na tle cery;
  • twoje rzęsy wypadają nawet po używaniu odpowiednich preparatów wzmacniających i odżywek;
  • masz krótkie i proste rzęsy, których nie sposób podkręcić;
  • nie chcesz poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs.

Nie powinnaś się jednak decydować na laminację rzęs, jeśli:

  • masz infekcję oczu;
  • jesteś w ciąży;
  • masz skłonność do alergii i podrażnień, zwłaszcza w okolicach oczu;
  • niedawno przeszłaś operację oczu;
  • masz nadwrażliwe oczy;
  • masz sztuczne rzęsy;
  • przechodzisz chemioterapię.