Kultowe serum do rzęs Revitalash, o którym mowa, opracował doktor Michael Brinkenhoff. Naukowiec stworzył je wcale nie z chęci zysku, lecz z miłości do chorującej na raka żony, Gayle. Celem, jaki przyświecał naukowcowi, była chęć pomocy ukochanej w odzyskaniu dawnego spojrzenia. Kosmetyk miał pobudzić u niej odrost rzęs po przebytych chemioterapiach – i efekty kuracji przeszły najśmielsze oczekiwania lekarza. Receptura odżywki zadziałała tak dobrze, że Brinkenhoff postanowił ją opatentować i oferować jako kurację wzmacniającą rzęsy dla wszystkich kobiet na świecie. Dziś rekomendowana jest przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także Federację Stowarzyszeń Amazonki wspierającą pacjentki po chemioterapii. Revitalash uwielbiają też gwiazdy – jej stosowanie zadeklarowały Kim Kardashian oraz Meghan Markle. Co sprawia, że kosmetyk jest tak skuteczny? Wszystko sprowadza się do niezwykłych właściwości peptydów.

Serum do rzęs Revitalash z peptydami – jak działa?

Wiele popularnych odżywek na rynku niejako „sztucznie” wydłuża rzęsy, ponieważ zawierają kontrowersyjny bimatoprost. Jest to składnik, który przedłuża fazę wzrostu włosa – nie ma on jednak działania odżywczego ani pielęgnującego. Inaczej jest w przypadku Revitalash. Tu zastosowano BioPeptin Complex, czyli kompleks peptydów wzmacniających cebulki włosowe, który jednocześnie nawilża, upiększa i naturalne podkręca rzęsy. Jego działanie pielęgnujące zwiększa ekstrakt z żeń-szenia, miłorząbu japońskiego, palmy sabałowej, a także aminokwasy i witaminy z grupy B. Efekt? Rzęsy rosną dłuższe, ponieważ są lepiej zaopatrzone w składniki odżywcze – a nie na skutek działania jednego składnika sztucznie stymulującego porost.

Efekty kuracji Revitalash

Tak bogata receptura serum Revitalash zapewnia też trwalsze rezultaty. Pierwsze efekty kuracji widać już po 3 tygodniach codziennego stosowania. Po 2-3 miesiącach przechodzimy na podtrzymanie efektu i stosujemy kosmetyk 3-4 razy w tygodniu. Odżywkę wystarczy nakładać raz dziennie, najlepiej wieczorem. Wygodny aplikator w formie cienkiego pędzelka sprawia, że czynność ta jest szybka i łatwa. Preparat nakładamy wzdłuż linii rzęs i czekamy aż się wchłonie. 

Dla optymalnych efektów serum najlepiej stosować przez minimum 3 miesiące. Po tym czasie rzęsy będą nie tylko dłuższe i grubsze, ale także zyskają bardziej pogłębiony kolor i naturalne podkręcenie.