Rzęsy to jeden z największych atutów twarzy. Dzięki nim nasze spojrzenie nabiera wyrazu oraz potrafi hipnotyzować. Wiele z nas nie rusza się z domu bez podkreślenia ich maskarą. Pragniemy, by nasze rzęsy były gęste i długie - to sprawia, że optycznie powiększają oczy. Chcąc uzyskać pożądany efekt testujemy najlepsze tusze do rzęs, posługujemy się zalotką lub decydujemy się na zabieg kosmetyczny. Ale czy istnieje taka metoda przedłużania rzęs, która gwarantuje naturalny efekt? Cudownie byłoby budzić się co rano z pięknymi rzęsami, nie wyglądającymi na doklejone. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby zabieg przedłużania nie wiązał się z obciążeniem naturalnych rzęs i ich późniejszym wypadaniem. Czy to możliwe?

Na czym polega przedłużanie rzęs metodami objętościowymi?

Istnieje sposób, który sprawia, że rzęsy stają się gęste oraz wydłużone i nie cierpi na tym ich kondycja. To metoda, dokonywana poprzez doklejanie kępek włosków. Do zagęszczenia stosuje się bardzo lekki materiał, który nie obciąża naturalnych rzęs. Są to najczęściej cienkie rzęsy syntetyczne z jedwabiu lub norki. Dzięki nim można dowolnie regulować efekt zagęszczenia, w zależności od tego, jakie spojrzenie pragniemy uzyskać. Posiadaczki jasnych, rzadkich rzęs będą zadowolone - ich rzęsy wreszcie staną się grube, pełnejsze i ciemniejsze, bez konieczności codziennego korzystania z drogiej maskary. Do rzęs objętościowych zaliczamy:

  • przedłużanie 2:1, 3:1,

  • extreme

  • ultra light effect, 

  • million lashes effect, 

  • metodę piórkową, 

  • volume mix,

  • kocie oko.

Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka dobiera indywidualnie kolor, gęstość, długość i stopień skrętu rzęs. Do przyczepienia kępek używa hipoalergicznego, przezroczystego kleju. Tradycyjnie nakleja się je na naturalne rzęsy. Całość trwa od dwóch do trzech godzin. 

Mikrotrend: rzęsy kaszmirowe - przeczytaj

Rzęsy objętościowe 3D, 2D

Czym w ogóle różnią się rzęsy objętościowe od metody 1:1 i co oznaczają skróty 2D i 3D? To bardzo proste: 1:1 oznacza, że stylistka przykleja dokładnie jedną sztuczną rzęsę do 1 naturalnej. W metodzie 2D, są to dwa sztuczne włoski, 3D to zaś trzy włoski i tak dalej. Choć mogłoby wydawać się, że nie są najlepszym wyborem dla osób pragnących naturalnego efektu, nieprawda - wprawna kosmetyczka potrafi tak dobrać grubość i długość sztucznych włosków, że cała stylizacja będzie wyglądać subtelnie. Po zabiegu spojrzenie nabiera głębi, nie narażamy się na efekt sztucznych, doklejanych, drogeryjnych rzęs. Efekt utrzymuje się na powiece do dwóch miesięcy. 

fot. Imaxtree

Metoda objętościowa sprawdza się na górne i dolne rzęsy. Zagęszczenie dolnej linii rzęs jest uzupełnieniem pełnego wizerunku oka i trwa ok. 30 minut. Jak wygląda efekt końcowy tego zabiegu? Rzęsy są lekkie, delikatne, rozszerzone na środku, zwężające się ku końcowi, cienkie u podstawy. Nie dają po sobie poznać, że nie są darem od natury. Jeśli więc marzysz o delikatnej poprawie swojego wyglądu, ta metoda może być strzałem w 10!

Zobacz też: Efekt sztucznych rzęs naturalnie – jak to osiągnąć? 6 domowych trików

Rzęsy objętościowe kocie oko i kępki

Bardzo popularnym rodzajem metody objętościowej jest stylizacja a’la kocie oko. Rzęsy cat-eye to zagęszczenie i przedłużenie głównie włosków w zewnętrznych kącikach oczu, co sprawia, że spojrzenie staje się bardziej zmysłowe, a rysy twarzy optycznie uniesione jak po liftingu. 

Kocie oko nie polega jednak na przyklejeniu przez stylistek kępek rzęs w samych kącikach. Aby stylizacja wyglądała naturalnie, kosmetyczka musi stopniowo wydłużać sztuczne włoski tak, aby nie pojawiła się zauważalna granica między ich długością, a całość wyglądała miękko i płynnie, 

Rzęsy objętościowe: cena zabiegu

Cena rzęs metodą objętościową różni się w zależności od miasta, czy od renomy gabinetu kosmetycznego. Zazwyczaj, przedłużanie rzęs u osób, które przyjmują w gabinecie domowym lub dojeżdżają do klientek jest tańsze, z uwagi na to, że taka przedsiębiorczyni nie musi ponosić kosztów związanych z wynajmem i utrzymaniem lokalu. Przed umówieniem wizyty, warto jednak sprawdzić opinie w internecie. Za przedłużanie rzęs tą metodą zapłacimy od 150 do nawet 300 zł. 

Mikrotrend: lifting rzęs - przeczytaj