#1

Historia obrazów wg Davida Hockneya

To jeden z najsłynniejszych artystów współczesnych, wspaniały malarz, modny, uwielbiany, ceniony i podziwiany. Ale to nie jest jego pierwsza książka. W każdej prowadzi żywe i zabawne rozmowy o sztuce ze swoim przyjacielem, krytykiem sztuki Martinem Gayfordem. W najnowszej, napisanej (i przepięknie ilustrowanej!) specjalnie dla dzieci - arcyciekawe fakty, anegdoty i obrazy znajdą dla siebie też dorośli. Fascynująca i piękna!

Historia obrazów dla dzieci, David Hockney & Martin Gayford, wyd. Rebis

#2

Bodyguard

Teraz wszyscy mówią właśnie o tym serialu. Rzadko się zdarza, żeby jakaś produkcja gromadziła tak jednoznaczne zachwyty. "Bodyguard" opowiada o szefie ochrony pani minister w rządzie brytyjskim, uwikłanym w grę niebezpieczeństw i kłamstw. Zaczyna się od ataku terrorystycznego na pociąg, a kończy... Mocno, chociaż zaledwie po sześciu odcinkach. Nie jest to czas stracony. 

Bodyguard, Netflix

#3

Królestwo

Najnowsza powieść Szczepana Twardocha wciąga - jak zwykle - pod powierzchnię wydarzeń. Nie jest to podróż łatwa, ale istotna. Bohater poprzedniej książki Twardocha, Jakub Szapiro, to teraz zaledwie zdetronizowany Król przedwojennej Warszawy, była gwiazda boksu, cień człowieka i choć wydarzenia nadal rozgrywają się wokół niego, on sam nie jest w stanie samodzielnie wykonać kroku. Ratuje go i walczy o niego Ryfka Kij, kochająca i jednocześnie przeklinająca swoją miłość, kochanka. Autor prowadzi podwójną narrację: część zdarzeń opowiada Ryfka, a z zupełnie innego planu czasowego i z innej perspektywy słuchać głos syna Jakuba, Dawida. 

Królestwo, Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie