#1

Green Book

Tony Vallelonga jest ochroniarzem w nowojorskim klubie i byle kto mu nie podskoczy. Don Shirley to wybitny pianista jazzowy o wysublimowanym guście i w drogich garniturach. Tony akurat nie ma pracy, a Don szuka kierowcy, który zabierze go w trasę koncertową. Mają po drodze. A raczej - mieliby, gdyby nie to, że Tony jest białym Amerykaninem o włoskich korzeniach, zaś Don - czarnoskórym. W USA lat 60-tych to niecodzienna zamiana miejsc. Do kin wchodzi "Green Book", nominowany do Oscarów w pięciu kategoriach. Długo nie zobaczycie równie dobrego filmu. 

premiera 8 lutego

 

#2

Kreatorki

Janina Ipohorska współtworzyła legendarny "Przekrój". Jadwiga Grabowska stworzyła Modę Polską. Teresa Kruszewska zrewolucjonizowała polski design. Xymena Zaniewska - polską szkołę scenografii. Julia i Lidia Pańków zebrały w swojej książce przepiękne historie polskich kreatorek stylu i wnikliwie im się przyjrzały. 

Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia.  

 

#3

David Bowie

Najnowsza książka o jednej z największych gwiazd popkultury opowiada historię wyczytaną z biografii, wywiadów, ale też z jego twórczości. I jest przepięknie ilustrowana przez Marię Hesse (która poprzednio narysowała życiorys Fridy Kahlo). 

Bowie. Biografia, Maria Hesse, Fran Ruiz