#1

Inne tańce

Najważniejsza, a na pewno najgłośniejsza wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w tym sezonie. Zestawia dorobek artystów z bardzo wielu dziedzin: teatru, tańca, performansu, sztuk wizualnych. Najgłośniejsze nazwiska ostatnich lat: zaskakujące instalacje, przepięknie zestawione fragmenty spektakli - można odnieść wrażenie, że wchodzi się w sam środek teatru, rzeźby, wydarzenia. Wystawa trwa do 30 września. 

#2

Święte nic

Jakub Julian Ziółkowski czaruje i zachwyca obiektami jak z baśni. Albo z mitów - zbudowani z kolorowych materii gigantyczni bogowie, jurta szczelnie oklejona pluszakami. Lśnią cekiny, błyskają barwy. Artysta inspiracje zbierał w Wietnamie, a część prac stworzył z żoną, także artystką, Hyon Gyon. Święte nic i święte wszystko można oglądać do 2 września. Wrażenia niezapomniane. 

#3

Na plaży Chesil

Prosto z CSW wędrujemy do kina. Ten film jest jak dobra książka, zresztą powstał na podstawie powieści Iana McEwana. Początek lat 60., Anglia. Florence i Edward właśnie wzięli ślub i spędzają pierwszą wspólną noc z dala od całego świata w urokliwym hoteliku. Zamiast romantycznej sielanki czeka ich jednak dramatyczna konfrontacja. Wspaniale zbudowana opowieść: w centrum jest tych kilka kluczowych dla ich dalszego życia godzin, ale poznajemy też przeszłość, która doprowadziła parę do miejsca, w którym teraz jest. Świetne zdjęcia i rewelacyjne role znanej z „Ladybird” Saoirse Ronan i debiutującego w „Dunkierce” Billy'ego Howle.