#1
Wszyscy wiedzą

Do kin właśnie teraz wchodzi najnowszy film Asghara Farhadiego, "Wszyscy wiedzą". Reżyser ma na koncie Oscara za swój poprzedni film, "Klient" i nominację za "Rozstanie". Żaden jego film nie przechodzi bez echa. W najnowszym spotykają się Penelope Cruz i Javier Bardem, by przekonująco zagrać parę kochanków sprzed lat. Nie jest to jednak historia miłości, tylko przemilczeń, zadawnionych urazów i tajemnic, które pewnej nocy zbyt mocno wyjdą na jaw na skutek dramatycznego wydarzenia. 

 

#2
Pod podszewką

Piękna i mądra, nieoczywista i super przyjemna. Taka jest książka Zofii Karaszewskiej i Sylwii Stano. Zgromadziły w niej masę opowieści, a także... części garderoby. Swoim rozmówcom, pisarkom i pisarzom, zadają nie tylko pytania, ale też - zadania. Każdy z bohaterów tej książki musiał zaprojektować istotną dla niego część garderoby. Świetne nazwiska i ciekawe historie. 

#3
Monument

Drugi film jednej z najciekawszych reżyserek polskiego kina, Jagody Szelc. Łączy kino gatunkowe, teatr obrzędu i - jak zwykle u tej artystki - wnikliwą obserwację. Łatwo uwierzyć Szelc w to, że wszystko dzieje się na jawie. I przez to dać się jej wprowadzić w trans. Grają studenci wydziału aktorskiego Filmówki, wśród nich błyszczą prawdziwe diamenty. W kinach od 15 marca.