Zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP Paweł Adamowicz, mimo walki walki o życie i działań personelu szpitala, zmarł. Po minionym weekendzie Polacy zaczęli nawoływać więc do zaprzestania agresji i nienawiści, a także gromadzić się w polskich i zagranicznych miastach, by uczcić pamięć prezydenta Gdańska pod hasłem "Stop Nienawiści". Tragedia dotknęła wszystkich, w tym inicjatora WOŚP Jurka Owsiaka, który podjął decyzdję o rezygnacji z szefowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: "Niech się naród obudzi, jesteśmy w złym stanie, my Polacy, w niedobrym położeniu i tak się nie lubimy". Jeszcze chwilę przed podaniem tej przykrej informacji, niedzielny atak szeroko komentowały gwiazdy, w tym Dorota Rabczewska:

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralę nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać! Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice.

"Wczoraj również życia. Zaatakowany nożem na scenie polityk walczy właśnie o nie! Módlmy się, żeby mu się udało. Artystom powtarzają: chcesz pracować - musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż" napisała wtedy Doda na swoim Instagramie

Zobacz też: Komitet Norweski przyjmuje nominację Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla>>

Artyści Przeciw Nienawiści - koncert, szczegóły

We wtorek wokalistka wpadła na pomysł zorganizowania koncertu polskich artystów, który miałby za zadanie walkę z hejtem. Apelowała więc w serii krótkich filmików na swoim Instagramie do kolegów i koleżanek po fachu (do inicjatywy zaprosiła również wokalistki, z którymi prywatnie się nie dogaduje).

"Zróbmy coś od siebie, sami, wyjątkowo. Niech każdy artysta wyjdzie, opowie swoje historie związane właśnie z hejtem, z przemocą w internecie, o tym, jak my to przeżywamy. Bo przecież przeżywamy to codziennie na swojej skórze".

Możemy pomóc młodym ludziom, swoim fanom, a przede wszystkim jako artyści zrobić kawał dobrej roboty. W końcu po to jesteśmy - powiedziała.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Wystarczyły dwadzieścia cztery godziny, by ponad dziewięćdziesiąt osób z rodzimego showbiznesu poparło akcję #artyściprzeciwnienawiści. Wśród nich miedzy innymi Beata Kozidrak, Dawid Kwiatkowski, Ramona Rey, Maffashion, Julia Wieniawa, Magda Gessler, Bokka, Natalia Kukulska, Sławek Uniatowski, Quebonafide, Linia Nocna, Xxanaxx, Ralph Kamiński i Roksana Węgiel. 

Więcej: Koncert One Love Manchester - Ariana Grande i gwiazdy w hołdzie ofiarom>>

Póki co nie ma jeszcze oficjalnego wydarzenia - szczegóły dotyczące miejsca oraz daty, jak i lista artystów zostaną podane już za kilka dni. Pewne jest jednak, że koncert Artyści Przeciw Nienawiści odbędzie się w najbliższym czasie i będzie miał miejsce w Gdańsku.