Pierwsze informacje na temat czwartej części przygód Bridget Jones pojawiły się już jakiś czas temu i ekspresowo wywołały ekscytacje wśród wszystkich fanek filmowej serii i literackiego pierwowzoru autorstwa Helen Fielding. Plany produkcyjne pokrzyżował jednak strajk hollywoodzkich aktorów i scenarzystów, przez co realizacja stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i doczekaliśmy się oficjalnej daty premiery filmu "Bridget Jones 4" oraz nazwisk, które w nim wystąpią.

"Bridget Jones 4" – co wiemy o nowym filmie?

Czas najwyższy, gdyż od premiery "Bridget Jones 3" minęło już osiem lat. W 2016 roku publiczność towarzyszyła słynnej singielce w oczekiwaniu na narodziny dziecka, którego ojcostwo starano się ustalić przez cały film, i dostała zaproszenie na wzruszający ślub z Markiem Darcym. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych odsłon, film nie był oparty na istniejącej książce. Jak sprawy potoczą się w kolejnej części?

"Bridget Jones 3"Fot. Materiały prasowe / kadr z filmu "Bridget Jones 3"

Fabuła filmu "Bridget Jones 4" będzie opierać się na powieści Helen Fielding z 2013 roku pt. "Bridget Jones: Szalejąc za facetem". W książce 51-letnia Bridget radzi sobie z wyzwaniami współczesnego życia i samotnym wychowywaniem dwójki dzieci. Po stracie ukochanego postanawia wrócić na scenę randkową, a miłości szuka w popularnych aplikacjach. Na jednej z nich poznaje 30-letniego mężczyznę, z którym nawiązuje romans. Poprzednie części były mocno inspirowane literackimi pierwowzorami, więc tym razem może być podobnie. 

"Bridget Jones 4" – obsada

Wiadomo już, że Renee Zellweger powróci jako Bridget Jones w ekranizacji powieści Helen Fielding z 2013 roku. Tym razem w obsadzie nie zabraknie także Hugh Granta wcielającego się w dziarskiego Daniela Cleaver'a, który rzekomo zginął w katastrofie lotniczej. Na wielkim ekranie zobaczymy również Emmę Thompson, grającą w trzeciej części lekarkę Bridget. Jednym z najbardziej ekscytujących faktów jest dołączenie do obsady Leo Woodalla, znanego z Netfliksowego wyciskacza łez "Jeden dzień"

Leo WoodallFot. Ludovic Robert/Netflix

W kogo Leo wcieli się w filmie? Spekulanci donoszą, że zagra młodszego kochanka Bridget, ale oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone. Pozostaje nam zatem czekać na zwiastun "Bridget Jones 4", który ujawni więcej szczegółów.

Kiedy "Bridget Jones 4" trafi do kin?

Premiera nowej części historii o przygodach Bridget Jones w reżyserii Michaela Morrisa zaplanowana jest na Walentynki 2025 roku. Będzie to pierwszym film z tej serii wyreżyserowany przez mężczyznę. 

Zapowiedź "Bridget Jones 4" budzi ogromne emocje wśród fanów serii, którzy od lat śledzą perypetie swojej ulubionej bohaterki. Od jej niezręcznych sytuacji, prze zawiłe życie uczuciowe, aż po wzloty i upadki w życiu zawodowym. Czekamy z niecierpliwością na dalsze doniesienia!