Olivia Munn zdobyła serca widzów swoimi rolami w filmie "Predator" oraz w serii "X-Men". Zagrała także w kilku kinowych hitach m.in. w "Magic Mike" czy "Zbaw nas ode złego" oraz w serialu "Newsroom". Była jedną z inicjatorek głośnego ruchu "MeToo", ujawniającego nadużycia seksualne w Hollywood. Razem z innymi aktorkami odważyła się opowiedzieć o molestowaniu seksualnym ze strony Bretta Ratnera. Teraz Olivia Munn postanowiła podzielić się kolejną ważną i trudną historią, która ma na celu zainspirowanie kobiet i pokazanie im, że nie są same w takich chwilach. 

Olivia Munn w szczerym wyznaniu o chorobie

43-letnia aktorka potwierdziła, że ma raka w środę (13 marca) i ogłosiła to w mediach społecznościowych. Ujawniła, że diagnozę usłyszała w kwietniu 2023 roku po profilaktycznych badaniach w kierunku nowotworu. W notatce zamieszczonej na Instagramie Olivia wyjaśniła, że ​​ona i jej siostra uzyskały negatywny wynik testu na obecność genu BRCA, o którym wiadomo, że powoduje raka, jednak jej lekarka zaleciła dalsze badania. „Fakt, że to zrobiła, uratował mi życie” – napisała aktorka, dodając, że jej ryzyko wynosiło 37 procent. 

Olivia MunnInstagram.com/@oliviamunn

Badania potwierdziły, że ​​Oliwia w obu piersiach ma raka luminalnego B, który jak pisze, jest "agresywnym, szybko poruszającym się nowotworem". 30 dni później przeszła podwójną mastektomię, a w ciągu ostatnich 10 miesięcy przeszła łącznie cztery operacje. „Jednego dnia czułam się zupełnie dobrze, a następnego obudziłam się w szpitalnym łóżku po 10-godzinnej operacji. Jestem szczęściarą. Wykryliśmy go na tyle wcześnie, że miałam wybór” – napisała.

Olivia Munn

Na koniec podziękowała swojej rodzinie, przyjaciołom oraz partnerowi Johnowi Mulaneyowi za wsparcie w tej trudnej podróży.

W poście, któremu towarzyszyły zdjęcia ze szpitala, 43-letnia aktorka napisała:

"Mam nadzieję, że dzieląc się tym, pomogę innym znaleźć pocieszenie, inspirację i wsparcie w ich własnej podróży"

Celebryci i przyjaciele wspierają Olivię Munn

Po opublikowaniu przez aktorkę informacji o chorobie, fani i przyjaciele z branży natychmiast udzielili jej wsparcia. Gwiazdy, w tym mi.in Jessica Chastain, Ashley Park, Josh Gad i Jordan Fisher opublikowali pokrzepiające komentarze pod postem Olivii na Instagramie. Jessica napisała:

"Jesteś niesamowita, że dzielisz się swoją historią. Wierzę, że robiąc to, uratowałaś wiele żyć. Dużo miłości dla Ciebie i Twojej rodziny"

W komentarzach wypowiadają się także lekarze, dziękujący za Oliwii za szerzenie tak prywatnych, a jednocześnie niezwykle ważnych informacji wśród kobiet, których ta historia może zainspirować do wykonywania częstszych badań. Życzymy dużo zdrowi i gratulujemy odwagi!