O zapobieganiu starzeniu się skóry warto zacząć myśleć już w młodości. Co więcej, nie powinno się to sprowadzać jedynie do zdrowego trybu życia i odpowiednio dobranej diety. Najlepsze rezultaty przyniesie holistyczne podejście obejmujące również... medycynę estetyczną. Jeśli właśnie złapałaś się za głowę na myśl o skalpelu i wypełniaczach, uspokajamy – mamy na myśli mało inwazyjne zabiegi o działaniu profilaktycznym. Nowym trendem w medycynie estetycznej jest biostymulacja skóry, która pomaga zachować naturalny, młodzieńczy wygląd przez długie lata. Jednym z najskuteczniejszych produktów o działaniu biostymulującym jest Juvenus firmy Croma. Dowiedz się, jak dba o skórę i spowalnia procesy starzenia!

Profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli jak zachować młodość na dłużej

Dzięki wieloletnim badaniom naukowym medycyna estetyczna dysponuje obecnie produktami, które znacząco spowalniają starzenie się skóry.

Innowacyjne rozwiązania pozwalają zadbać o nią tak, aby jak najdłużej odwlec „naprawianie” jej metodami inwazyjnymi.

O osiągnięciach medycyny estetycznej w dziedzinie profilaktyki opowiada nam doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dermatolog i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. Jedna z najbardziej cenionych ekspertek w dziedzinie anti-aging w Polsce mówi: „jak wiadomo, skóra jest narażona na działanie wielu patogennych bodźców, które przyspieszają jej starzenie. W pierwszej kolejności widać to na twarzy, dekolcie i dłoniach”. Zanim przejdziemy do omówienia metod, jakie doktor stosuje w swojej klinice VIVA-DERM, przyjrzyjmy się czynnikom przyspieszającym starzenie się skóry.

Wolne rodniki a starzenie się skóry

Jedną z przyczyn starzenia się skóry jest nadmiar wolnych rodników. To reaktywne formy tlenu, które naturalnie występują w ludzkim organizmie i biorą czynny udział w jego funkcjonowaniu. Problemem jest ich zbyt duża ilość. Za nadmiar wolnych rodników obwinia się najczęściej nałogi (picie alkoholu, palenie papierosów), niezdrową dietę (fast food jako jej podstawa), zanieczyszczenie środowiska oraz długotrwały stres. W takich przypadkach organizm zaczyna mieć problem z neutralizowaniem wolnych rodników. To może prowadzić do różnych schorzeń i przyspieszyć proces starzenia się skóry, ponieważ te wolne cząsteczki powoli niszczą lipidową powłokę ochronną skóry, ułatwiając przenikanie szkodliwym czynnikom do jej głębszych warstw. Powoduje to uszkodzenie włókien kolagenowych i elastynowych, co wpływa na przedwczesne obumieranie komórek skóry i naskórka oraz utrudnia regenerację powstałych ubytków. Skóra wygląda coraz gorzej – jest poszarzała, wiotczeje, z wyraźnymi zmarszczkami.

Naprawiać, a nie zmieniać

Skoro wiemy już, co stoi za zmianami zachodzącymi wraz z wiekiem w skórze, sprawdźmy, jak możemy im zapobiegać. Doktor Cyrańska proponuje, żeby na skórę, na której zauważalne są pierwsze oznaki starzenia, zadziałać od wewnątrz, dostarczając jej polimeryzowanych polinukleotydów. Są to wielocząsteczkowe związki chemiczne, które naturalnie występują w żywych organizmach. Pełnią w nich rolę swoistych banków danych genetycznych. Podanie ich do głębszych warstw skóry stwarza tam idealne środowisko, w którym komórki skóry są na nowo stymulowane do wzrostu. Poza tym polinukleotydy potrafią „wymiatać” z organizmu wolne rodniki, czyli eliminować cząsteczki źle oddziałujące na stan skóry.

Działanie lekkie lub mocne

W gabinecie doktor Cyrańskiej skorzystasz między innymi z zabiegów firmy Croma. Produkt Juvenus to elastyczny, bezbarwny i wchłanialny żel opracowany na bazie polimeryzowanych polinukleotydów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii są one ekstrahowane i oczyszczane w wysokiej temperaturze, co sprawia, że finalny produkt jest bezpieczny i niezawodny. Żel jest dostępny w dwóch stężeniach – medium i strong. Medium poprawia elastyczność skóry i chroni ją przed starzeniem. Strong działa podobnie, ale dodatkowo posiada znakomite właściwości liftingujące. Zdaniem doktor Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej Juvenus stosowany na młodszej skórze daje jej odpowiednie nawilżenie i pozwala zachować naturalne rysy. Naprawia defekty, ale nie zmienia zarysu twarzy. Dla dojrzałej skóry Juvenus jest fantastyczny dla poprawy jej jakości. „Ujędrnia ją, odejmuje jej lat” – dodaje dr Walkiewicz-Cyrańska. Najlepsze efekty daje seria trzech zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Dwa stężenia – wiele możliwości

Juvenus jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i grup wiekowych. Profilaktycznie mogą stosować go nawet 20-latki! Dwa stężenia umożliwiają optymalny dobór zarówno wskazań, jak i obszarów zabiegowych. Wersja medium jest zalecana do korekcji:

  • powierzchownych zmarszczek wokół ust,
  • zmarszczek na policzkach,
  • niwelowania średnich blizn.

Wersja strong jest wskazana do korekcji średnich i głębokich zmarszczek w obrębie:

  • szyi,
  • dekoltu,
  • bruzdy nosowo-wargowej,
  • grzbietowej powierzchni dłoni,

Z jej pomocą można poprawić jędrność większych powierzchni ciała, np. brzucha, ud i pośladków, oraz niwelować głębokie lub rozległe blizny. Niezależnie od Twoich potrzeb, Juvenus z pewnością pomoże Ci zwiększyć pewność siebie i poczuć się lepiej we własnej skórze!