To wszystko jest wiedzą, która pomaga poruszać się po świecie zrównoważonej mody. Wiedza ta jest cenna, a jej zdobywanie warte jest zachodu. I tu z pomocą przychodzą rozmaite warsztaty, filmy dokumentalne, akcje światowych i polskich marek. Teraz, w drugiej połowie maja, mamy szansę poznać świat mody w duchu less waste od podszewki. Od 13 do 21 maja we Wroclavii ruszają „Wiosenne Inspiracje”, wydarzenie dla fanów mądrego podejścia do mody.

W tych dniach Wroclavia zaprasza na 8-dniowy cykl spotkań, warsztatów oraz pokazów poświęconych idei przemyślanych zakupów, modzie oraz tematyce pielęgnacji i urody. To będą dni wypełnione fantastycznymi atrakcjami. Na warsztatach nadacie swoim ubraniom drugie życie, obejrzycie jak powstają produkty w sposób przyjazny środowisku, poznacie strefy aktywności marek Wroclavii, umówicie się na konsultacje ze stylistkami i wezmiecie udział w konkursach ze świetnymi nagrodami!

Idea less waste dotyczy nie tylko mody, ale także pielęgnacji urody. Tu zasadą jest poszukiwanie ekologicznych rozwiązań w produkcji kosmetyków naturalnych, stawianie na ich jakość i jak najlepsze działanie. Dlatego we Wroclavii spotkacie osoby kochające zrównoważoną modę i urodę. Podczas „Wiosennych Inspiracji” pojawi Karina Wacławik z Waclavic – projektantka zajmująca się przerabianiem ubrań, Daria Rogowska – znana ze swego instagramowego profilu Ekocentryczka oraz Agnieszka Stasiuk z AgaBrwi – projektantka zakochana w druku na tekstyliach.

Zwróćcie też uwagę na wyjątkowe warsztatów, panele dyskusyjne i konkurs organizowane przez Butik Cyrkularny - Ubrania do oddania, czyli znaną polską markę, która rewolucjonizuje rynek odzieżowy w Polsce. Co robią? Zamieniają niepotrzebne ubrania na realną pomoc! Zbierają odzież używaną przez portal fundrisingowy, a potem kilogramy ubrań zamieniają na finansową pomoc partnerskim organizacjom i fundacjom, bo każdy 1 kg zbędnej odzieży to 1 zł dla NGO. I mówimy tu o naprawdę dużych sumach. W ciągu 3 lat Ubrania do oddania zebrały ponad 800 000 zł dla 200 takich organizacji. Oto, jak można zmieniać świat w duchu less waste!

Kierujemy do naszych klientów bogaty pakiet wiosennych inspiracji. Zachęcamy, by zadbać o siebie, odkrywać modę, a jednocześnie kupować świadomie. Jest to zgodne z działaniami, które jako centrum realizujemy od lat, starając się tworzyć „lepsze miejsca” do życia. Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic, szczególnie w dniach 13-21 maja

– mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii. 

Zatem rezerwujcie sobie czas na rozwijające i pełne dobrej zabawy spotkania we Wroclavii. W weekendy, czyli piątki i soboty (13 i 14 maja oraz 20 i 21 maja) zapiszcie się na warsztaty DYI, na przykład na farbowanie tkanin z AgaBrwi, customizację ubrań z Vaclavic, personalizację bawełnianych toreb, wyplatanie makram z używanych t-shirtów, tworzenie naturalnych dezodorantów przyjaznych środowisku i kul do kąpieli oraz na rytuał masażu dłoni. Naprawdę warto. Wszystkie warsztaty z wyjątkiem dwóch pierwszych są otwarte i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Z kolei w piątki i soboty spotkacie stylistki Wroclavii - Monikę Frygiel oraz Ewę Nierzwicką, które pokażą jak budować swoją garderobę modnie, ale i odpowiedzialnie. Dla chętnych odbędą się ciekawe panele dyskusyjne -  rozmowy na temat świadomych zakupów z udziałem zaproszonych gości, konkursy z nagrodami, prezentacja trendów. 

Z kolei od poniedziałku do czwartku, goście Wroclavii mogą odwiedzić ekspozycję „Kupuj świadomie”, przedstawiającą kolekcje sklepów z wyselekcjonowanymi produktami – tymi, które powstają w sposób bardziej zrównoważony. Zaprezentowane propozycje będą przykładem szafy kapsułowej, która sprawia, że możemy mieć mniej ubrań, ale wszystkie do siebie pasują i służą nam latami. Przez czas „Wiosennych Inspiracji” w specjalnych strefach marek obecnych we Wroclavii będą czekali eksperci i służyli modowymi poradami. Znajdziecie też kąciki makijażu i zdobędziecie cenne porady kosmetyczne. A za zakupy... dostaniecie rośliny, na przykład sadzonki monstery. Wystarczy być uczestnikiem programu lojalnościowego Wroclavii, zrobić zakupy na kwotę min. 100 zł, okazać paragon w strefie eventu i wyjść z pięknym zielonym trofeum.

Konkursy będą toczyły się w realu, ale także na profilu FB Wroclavii. Możecie zdobyć karty podarunkowe za najlepszą stylizację, pokazaną na tle specjalnej roślinnej ścianki.. Dodatkowo, 21 maja, czyli na koniec wydarzenia, odbędzie się „roślinne after party”. W konkursach na żywo będzie można wygrywać rośliny wykorzystane w scenografii przy scenie. A scenografia ta w większości podlega recyklingowi, co jest super i doceniamy to. Stworzono ją z żywych roślin, recyklingowanego kartonu i  drewna, które zostanie ponownie wykorzystane zgodnie z ideą cyrkularności.

Wroclavia znowu robi coś dobrego dla świata. Podczas kwietniowego Dnia Ziemi udało się stworzyć ogród sąsiedzki, który zdobi teraz placówkę Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Mieszkańcy oddali do SZOPa Chemeko-System ponad 200kg odpadów i posortowali śmieci podczas warsztatów z Ekosystem. Zatem najpierw sprzątamy świat, a potem go upiększamy. I to wszystko w duchu idei less waste.

„Wiosenne inspiracje” odbywają się w zielonej strefie na poziomie 0, w pobliżu recepcji centrum. Jej centralnym miejscem będzie scena z dekoracjami z żywych roślin, a także rozmieszczone wokół niej strefy z atrakcjami. Harmonogram atrakcji znajdziemy na stronie wroclavia.pl. A link do zapisów znajduje się tutaj: www.wiosenneinspiracje.wroclavia.pl/