Ze względu na to, że hollywoodzkie fale to uczesanie pełne klasy i elegancji, często wybierane jest jako fryzura na ślub. Skradnie serca pannom młodym, ale nie tylko. Po hollywoodzkie fale sięgnij, jeśli wybierasz się na rodzinną uroczystość, rocznicową randkę, ważną imprezę firmową. Ta efektowna fryzura nawet w połączeniu z prostą, minimalistyczną suknią daje powalający efekt. Chociaż mogą wydawać się skomplikowane, z łatwością stworzysz hollywoodzkie fale w domu. Być może będzie to wymagało treningu lub przetestowania kilku metod, jednak fryzura nie powinna okazać się trudna do wykonania.

Jak zrobić hollywoodzkie fale? Krok po kroku

Do zrobienia fal hollywoodzkich potrzebować będziesz:

 • lokówki stożkowej,
 • szpikulca do rozdzielania kosmyków,
 • klamerki.

Hollywoodzkie fale – instrukcja

 1. Rozczesz włosy i wydziel przedziałek. Nałóż produkt termoochronny, aby zadbać o kondycję włosów.
 2. Kosmyki podziel na dwie części. Jedną z nich podepnij na czubku głowy za pomocą klamerki tak, aby nie przeszkadzała podczas kręcenia.
 3. Wydziel pasmo włosów z przodu twarzy – postaraj się, aby było średniej grubości. Owiń je wokół lokówki, zawijając na zewnątrz.
 4. Korzystając ze szpikulca, starannie wydzielaj kolejne kosmyki. Staraj się kręcić pasma podobnej grubości i w ten sam sposób.
 5. Wszystko powtórz również na drugiej partii włosów.
 6. Gdy skończysz kręcić włosy, rozczesz je delikatnie palcami i utrwal całość lakierem.

Gregg DeGuire/WireImage

Jak zrobić hollywoodzkie fale prostownicą?

Jeśli twoja prostownica ma zaokrąglone brzegi, możesz nią zastąpić lokówkę. Kręcenie będzie wyglądać dokładnie tak samo – zadbaj jednak o to, aby przesuwać prostownicą po same końce.

Jak zrobić hollywoodzkie fale bez użycia ciepła?

Hollywoodzkie fale bez lokówki czy prostownicy to nic trudnego. Możesz sięgnąć po tradycyjne grube wałki lub spróbować zakręcić włosy na pasek od szlafroka. To prosty sposób, który pobija rekordy popularności na TikToku – nic jednak dziwnego, że ta metoda stała się viralem. Efekt jest zaskakujący!

Kręcenie włosów na pasek od szlafroka

 1. Dokładnie rozczesz włosy i wydziel przedziałek na środku. Kosmyki muszą być suche – wówczas efekt będzie trwalszy.
 2. Podziel włosy na dwie partie.
 3. Aby zrobić hollywoodzkie fale, wybierz grubszy pasek. Umieść go na środku głowy i przypnij klamrą do włosów tak, aby jego końcówki luźno zwisały po obu stronach twojej głowy.
 4. Zacznij owijać włosy wokół paska. Sięgnij po średniej grubości kosmyk, a następnie dobieraj do niego kolejne partie włosów. Z włosów powinien powstać ciasny rulon – owiń go gumką do włosów, aby się nie rozplątał. 
 5. To samo powtórz z drugiej strony. Zdejmij klamrę z czubka włosów, jeśli całość jest stabilna.
 6. Jeśli masz długie włosy i powstałe rulony ci przeszkadzają, możesz je zawinąć w luźne koki – nie zaciskaj gumki zbyt mocno, bo wówczas powstaną odkształcenia.
 7. Na efekt hollywoodzkich fal musisz poczekać kilka godzin – najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie zawiniętych w ten sposób włosów na noc. Po zdjęciu paska włosy będą układać się w grube, piękne fale. Całość dobrze jest utrwalić lakierem i delikatnie rozczesać palcami.
@cierahfaith Heatless bathrobe curls changed my life okay #heatlesscurls #bathrobecurls #fyp #hairtutorial ♬ original sound - Cierah

Fale hollywoodzkie na ślub

Hollywoodzkie fale na wesele czy ślub to świetny wybór dla tych osób, które cenią sobie elegancję i klasyczny styl. Zaletą tej fryzury z pewnością jest jej spektakularność – włosy, które zyskały na gęstości i objętości, przyciągną wzrok. Wśród minusów wskazać trzeba na brak wygody. Rozpuszczone kosmyki mogą nie sprawdzić się podczas trwającej do białego rana uroczystości – a przecież fryzury na imprezę powinny być nie tylko zjawiskowe, ale i komfortowe w noszeniu.

Jason Merritt/Getty Images

Hollywoodzkie fale na bok

Podpięcie hollywoodzkich fal na bok sprawi, że zapanujesz nad bujną fryzurą. Będzie ci znacznie wygodniej, zwłaszcza na parkiecie. Takie upięcie pozwoli także wyeksponować biżuterię – nie tylko kolczyki, ale i ozdoby do włosów mogą uzupełnić twoją stylizację. Zwłaszcza jeśli fale podepniesz elegancką klamrą czy grzebykiem.

PS Jeśli planujesz przerzucić włosy na jedną ze stron, podczas kręcenia wydziel przedziałek na boku. Dzięki temu fale będą się lepiej układać.

Hollywoodzkie fale – krótkie włosy

Fryzura na krótkie włosy? Hollywoodzkie fale! Włosy zakręć lokówką, prostownicą lub paskiem od szlafroka – zadbaj jednak o to, aby nie przekraczał on 2 cm szerokości. W innym wypadku zawinięcie krótkich włosów może okazać się bardzo trudne.

Jeśli jednak masz tak krótkie włosy, że nie da się ich zakręcić w tradycyjny sposób, zdecyduj się na fale w stylu retro, przypominające fryzury Marylin Monroe. Efekt jest równie spektakularny, co w przypadku fal Hollywoodu.

Wystarczy, że w wilgotne, pokryte żelem i rozczesane włosy wepniesz podłużne, fryzjerskie klipsy, a następnie przesuniesz nimi w taki sposób, aby powstały delikatne fale. Całość wysusz i ciesz się finger waves! Nie zapomnij ich utrwalić, aby kosmyki trzymały się na miejscu jak najdłużej.