Zastanawiać się można również, na jakie fryzury zdecydować się powinni goście. Jaka fryzura dla mamy dziecka, które bierze udział w uroczystości? Nie zawsze jest to oczywiste. Niekiedy trudno jest zachować balans pomiędzy prostotą a elegancją.

Ze względu na to, że dzień pierwszej komunii jest nie tylko podniosły, ale i stresujący, dobrze zdecydować się na fryzury łatwe do wykonania. Albo umówić się na wizytę z fryzjerką, która uczesze, zakręci włosy czy wykona upięcie. W obu przypadkach należy to jednak przemyśleć, umówić wcześniej czy też – jeśli chcesz wykonywać fryzurę samodzielnie – przećwiczyć. Dzięki temu oszczędzisz sobie nerwów.

Fryzury na komunię dla dziewczynki

Jaka fryzura na komunię dla dziewczynki? Wiele zależy od długości włosów, ale również gustów i preferencji. Warto wziąć je pod uwagę i wybrać taką fryzurę, w której dziewczynka będzie czuła się dobrze i komfortowo. Co polecamy?

  • Rozpuszczone loki lub fale – klasyczna fryzura komunijna, będzie wyglądać efektownie w przypadku grubych i długich włosów.
  • Dobierany warkocz – zrobi wrażenie nawet w przypadku krótszych włosów. Interesującym rozwiązaniem są również dwa warkocze zaplecione po bokach lub z tyłu głowy.

Fryzury na komunię: dwa warkoczeLaunchmetrics/Spotlight

  • Fryzura half up, half down – upięcie części włosów, reszta pozostaje rozpuszczona. Zebrane kosmyki możesz zapleść w warkoczyk, związać w kucyk lub spiąć modną klamrą do włosów.

Fryzury na komunię: half up, half downLaunchmetrics/Spotlight

  • Koczek – najlepiej luźny, na wcześniej podkręconych włosach. W przypadku włosów cienkich i rzadkich, warto sięgnąć po wypełniacz do koka, który doda fryzurze objętości.

Fryzury na komunię: koczekLaunchmetrics/Spotlight

Nie zapominaj, że dużą rolę odgrywać będą dodatki – nie tylko komunijny wianek, ale i akcesoria do włosów mogą sprawić, że nawet najprostsza fryzura stanie się efektowna. Ozdobne spineczki wpięte w warkocz czy koczek podtrzymają fryzurę, ale i dodadzą jej uroku.

Fryzury na komunię dla chłopca

W kontekście komunijnych fryzur zwykle rozmawia się o dziewczynkach. Fryzury dla chłopca nie pozostają jednak bez znaczenia. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Wybierasz się z dzieckiem do fryzjera przed uroczystością komunijną? Nawet jeśli zwykle decydujecie się na wygolone boki ze wzorkami, przed tak ważną i podniosłą ceremonią warto z nich zrezygnować. Nie polecamy również uczesania na samuraja – nie jest zbyt eleganckie.
  • Warto zrobić wyjątek i sięgnąć po gumę czy pastę do włosów. Dzięki nim nawet krótko ścięte włosy będzie można ułożyć tak, aby trzymały się na miejscu. Wówczas będziesz mieć pewność, że fryzura od początku do końca będzie wyglądać równie dobrze.
  • W przypadku dłuższych włosów warto spróbować zaczesać je gładko do tyłu. Opanowanie niesfornych kosmyków pomoże w zachowaniu eleganckiego wyglądu.

Fryzury na komunię dla mamy

Wybór fryzury dla mamy na komunię również może sprawiać trudności – zwłaszcza, że podczas tak ważnej uroczystości wygląd rodziców nie pozostaje bez znaczenia. Jaką fryzurę wybrać powinna mama? Klasycznym i często wybieranym rozwiązaniem jest luźny kok. Jeśli jednak obawiasz się, że nie będziesz mieć czasu na stworzenie ładnej, a jednocześnie eleganckiej fryzury, możesz spiąć włosy klamrą. 

Fryzury na komunię dla mamyLaunchmetrics/Spotlight

A jak uczesać krótkie włosy na komunię? Jeśli nie możesz zebrać swoich kosmyków w koczek czy upięcie, poznaj fryzury na krótkie włosy. Włosy do ramion możesz delikatnie pofalować i podpiąć kosmyki z przodu twarzy wsuwkami. A może wystarczy je jedynie delikatnie pofalować?

W przypadku krótkich włosów sprzymierzeńcem mogą okazać się eleganckie akcesoria – klamry, spinki czy opaski, które nadadzą fryzurze bardziej uroczystego charakteru. Nie jest to jednak konieczne, W przypadku fryzury na pazia, wystarczy, że ułożysz włosy za pomocą gumy czy pasty do włosów – zadbaj o to, aby włosy nie wydawały się wzburzone. Artystyczny nieład lepiej pozostawić na inną okazję.

Zobacz też: Paznokcie na komunię dziecka – elegancki i stylowy manicure dla mamy

Fryzury na komunię dla gości

Nie ma wątpliwości, że trzeba przemyśleć wybór fryzury na komunię dla dzieci – to w końcu ważny dla nich dzień i warto postarać się, aby czuły się jak najlepiej. Jednak wygląd gości nie pozostaje bez znaczenia. Wybierasz się na komunię lub podobną, rodzinną uroczystość i nie wiesz, jak się uczesać?

  • Mniej znaczy więcej – misterne upięcia czy hollywoodzkie fale mogą dać nieco przesadny efekt. Lepiej postawić na fryzury eleganckie, ale niezbyt wymagające. Świetnie sprawdzi się klasyczny koczek.
  • Ważniejsza od uczesania może okazać się cięcie i koloryzacja. Zadbaj o to, aby podciąć rozdwojone końcówki czy zafarbować odrost. To może wystarczyć, abyś wyglądała naprawdę pięknie!
  • Jeśli chcesz mieć rozpuszczone włosy, spróbuj je delikatnie podkręcić lub wyprostować. Wówczas wystarczy podpiąć je delikatnie spinką czy włożyć opaskę, aby osiągnąć elegancki efekt.