Oprócz mody istotna jest również wygoda – zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci, które pozostają aktywne i nieustannie się bawią. Zbyt długie włosy czy cięcia, które wymagają stylizacji, z pewnością się nie sprawdzą. Zrezygnuj z nich bez żalu i postaw na krótsze, znacznie praktyczniejsze fryzury. Oczywiście, wybór fryzury dla chłopca warto skonsultować także z fryzjerem. Może się okazać, że grubość, gęstość czy kondycja włosów będą mieć znaczenie przy wyborze fryzury.

Krótka fryzura dla chłopca

Najczęściej wybierane są dość krótkie fryzury, co wiąże się z wygodą – włoski nie wchodzą do oczu, nie trzeba ich związywać, a dbanie o nie jest dość bezproblemowe. Jednak, żeby faktycznie tak było, warto zadbać o udane cięcie. Jakie fryzury dla chłopca polecamy?

Fryzura francuska dla chłopca

Francuskie cięcia charakteryzują się wysoko wygolonymi bokami. Bardzo często fryzjerzy decydują się na cieniowanie, dzięki któremu przejście pomiędzy wygolonym bokiem a gęstą czupryną jest dość subtelne i delikatne. Tę fryzurę polecamy nastoletnim chłopcom.

Klasyczne cięcie

Boki pozostają nieco krótsze, ale różnica jest dużo mniejsza niż w przypadku cięcia w stylu francuskim. To jedna z najbardziej uniwersalnych krótkich fryzur, która idealnie sprawdzi się każdemu chłopcu. Bywa nazywana cięciem na „jeżyka”.

Cieniowanie stożkowo

W przypadku tej fryzury boki są nieco dłuższe – uwaga koncentruje się na czubku głowy. Stożkowo cieniowane włosy zwiększają swoją objętość, co sprawdzi się chłopcom z dość cienkimi włosami.

Fryzura dla chłopca z grzywką

Krótkie fryzury dla chłopców można urozmaicić za pomocą grzywki:

 • Grzywka postawiona do góry – nawet mali chłopcy będą wyglądać uroczo z grzywką zaczesaną na irokeza. Ta fryzura często wybierana jest na imprezy.
 • Grzywka opadająca na czoło – pamiętaj jednak, aby nie była zbyt długa! Wówczas stanie się niewygodna i będzie przeszkadzać.
 • Grzywka na bok – szczególnie w połączeniu z krótkimi fryzurami z przedziałkiem. Wycieniowana warstwowo lub teksturowana będzie postawiona nieco w górze.
 • Grzywka gładko zaczesana do tyłu – to fryzura, po jaką często sięgają nieco starsi chłopcy. Przede wszystkim dlatego, że konieczne jest sięgnięcie po żel lub gumę do stylizacji, aby grzywka z pewnością trzymała się na miejscu.

Fryzura dla chłopca – wzorki

Krótkie fryzury dla chłopca – zarówno z grzywką, jak i bez niej – często dodatkowo posiadają wzorki. Zwłaszcza jeśli chodzi o mocniej wygolone boki i znacznie krótsze cięcia.

Chociaż zwykle wzorki umieszcza się po bokach (przy uchu lub w okolicach czubka włosów), nie jest to jedyna możliwość. Wzorek może znaleźć się także z tyłu głowy.

Jakie wzorki są najczęściej wybierane przez chłopców?

 • Gwiazdki – wymagają precyzji i umiejętności ze strony fryzjera, sprawią jednak, że fryzura nabierze charakteru.
 • Zygzaki – pojedynczy lub podwójny, będzie wyglądał dobrze nawet w połączeniu z klasycznym cięciem
 • Linie – mocniej wygolona linia tuż przy czubku głowy wprowadzi świetny kontrast. Warto zdecydować się na nią w cięciach na irokeza, ale nie tylko. Można zdecydować się również na krótkie, wygolone paski z przodu fryzury.
 • Pajęczyna – nie jest łatwo ją zrobić. Aby wyglądała dobrze, musi zająć większą powierzchnię głowy – z pewnością jednak przyciągnie uwagę!

PS Gdy włosy zaczynają odrastać, wzorek można zacząć wyglądać nieco gorzej. Wówczas warto wyrównać długość boków.

Fryzura dla chłopca – włosy półdługie

Fryzura półdługa dla chłopca może przybierać najróżniejsze formy – od prostych włosów do ramion po warstwowe cięcia. Jeśli zależy ci na nieco dłuższych włosach i oryginalniejszym uczesaniu niż klasyczne, krótkie cięcie, sprawdź fryzury półdługie.

Kucyk – fryzura samuraja dla chłopca

Dłuższe włosy zbierać można w klasyczny kucyk, jednak większą popularnością cieszy się fryzura na samuraja. Jak wygląda? Boki i tył włosów są wygolone, natomiast pozostała część kosmyków na tyle długa, że można ją związać. Plusy? Wygoda – zaczesane do tyłu włosy w niczym nie przeszkadzają. Minusy? Fryzura na samuraja wygląda dobrze tuż po wyjściu od fryzjera. Włosy szybko odrastają i stają się zbyt długie, aby układać się tak samo dobrze przez dłuższy czas.

Fryzury dla chłopca – bob

Średni czy nawet długi bob to świetny wybór w przypadku prostych włosów. Pocieniowane lub ścięte warstwowo będą wyglądały dość niesfornie. Jeśli postawisz na przedziałek i delikatną grzywkę, nie trzeba będzie nad nimi specjalnie panować.

Fryzury dla chłopca – kręcone włosy

Nie wszystkie z zaproponowanych fryzur będą wyglądać równie dobrze w przypadku chłopców o kręconych włosach. Jakie fryzury sprawdzą się najlepiej?

Fryzura dla chłopca z kręconymi włosami – grzybek

Fryzura nazywana grzybkiem – czy też pieczarką – będzie znacznie lepiej wyglądać na włosach kręconych. W przypadku prostych może sprawiać wrażenie ciężkiej. Gęste, zadbane loki u chłopaka będą się świetnie układać w górnej części fryzury, natomiast reszta włosów pozostaje krótko wygolona. Nie można narzekać na brak wygody. 

W przypadku chłopców z włosami falowanymi możesz zdecydować się na podobne cięcie. Góra powinna być jednak jeszcze bardziej wycieniowana lub ścięta warstwowo – fale będą się lepiej układać i dadzą bardzo naturalny efekt.

Zobacz też: Loki u chłopaka – jak zrobić? Jak dbać o kręcone włosy męskie? Porady, inspiracje i sprawdzone sposoby

Modne fryzury dla małego chłopca?

Jaka fryzura dla rocznego chłopca sprawdzi się najlepiej? W przypadku maluszków przede wszystkim polecamy postawić na wygodę. Wszelkie bardziej skomplikowane cięcia nie będą praktyczne.

 • Zadbaj jednak o to, aby włoski nie opadały na twarz. Będą przeszkadzać podczas zabawy, zakładania czapeczek… Dlatego gdy widzisz, że włoski są już zbyt długie, postaraj się po prostu je podciąć lub poproś o to fryzjera. Nie trzeba nawet tworzyć konkretnej fryzury – włosy maluszka są na tyle delikatne i puszyste, że wystarczy im zwykłe skrócenie.
 • Jeśli jednak włosy twojego dziecka są gęściejsze, możesz postawić na fryzurę z przedziałkiem czy delikatną i krótką grzywką. Czasami podcina się boki włosów mocniej, a górę pozostawia gęściejszą – warto jednak mieć na uwadze, aby włosy nie były zbyt długie.

Fryzury dla małego chłopca – czego unikać?

 • Fryzury ze wzorkami – niewielu rocznych czy dwuletnich chłopców będzie miało na tyle gęste włosy, aby wzorek faktycznie stał się widoczny. Co więcej, małe dzieci nie zawsze lubią wizyty u fryzjera. Wygolone boków maszynką, wymagające precyzji i skupienia, może się nie udać. Lepiej ograniczyć więc dziecku niepotrzebny stres.
 • Irokez – mały chłopiec z pewnością będzie wyglądał przesłodko we fryzurze na irokeza. Jednak, aby włosy pozostały w górze, będziesz musiała sięgnąć po żel lub lakier… A to nie jest dobry pomysł w przypadku delikatnych włosków i wrażliwej skóry głowy małego dziecka.