Niedoskonałości, przebarwienia, utrata jędrności skóry, zmarszczki czy blizny - to tylko niektóre z wielu problemów, w zmaganiach z którymi pomaga Photofabulous™. Lista zalet zabiegu jest długa, a należy do nich także m.in. krótki czas rekonwalescencji oraz natychmiastowe i długotrwałe efekty.

O szczegóły na temat Photofabulous™, czyli grupę docelową, ewentualne przeciwskazania, przebieg zabiegu i technologie, jakie wykorzystuje, zapytaliśmy eksperta. Zachęcamy do przeczytania naszej rozmowy z mgr Magdą Wróbel, kosmetologiem medycznym i członkiem zespołu kliniki Dr Szczyt-Charytonowicz.

Dla kogo jest zabieg Photofabulous™ i jakie daje efekty? Dlaczego mówi się, że to zabieg odmładzający?

Mgr Magda Wróbel: Zabieg jest dedykowany pacjentom, którzy oczekują kompleksowej poprawy wyglądu skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Obecnie wyraźnym światowym trendem w kosmetologii i medycynie estetycznej jest stosowanie procedur łączonych w celu osiągnięcia spektakularnych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki podwójnej procedurze podczas jednego zabiegu możemy zająć się wieloma wskazaniami jednocześnie, np. zamknięciem naczynek, redukcją przebarwień, zmarszczek mimicznych i blizn potrądzikowych czy problemem wiotkości skóry. 

Mgr Magda Wróbel, kosmetolog medyczny / Mat. prasowe

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu Photofabulous™? A jeżeli tak, to jakie?

Mgr M.W.: Podstawowe przeciwwskazania to: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, infekcje wirusowe i bakteryjne, niektóre choroby przewlekłe, przyjmowanie substancji światłoczułych, retinoidy, ostatnio wykonywane inwazyjnie zabiegi w obszarze twarzy.

Jak przebiega zabieg Photofabulous™ i jakie technologie wykorzystuje? Czy jest bolesny?

Mgr M.W.: Jest to procedura łączona, dwuetapowa, którą można wykonać wyłącznie z platformą laserową Stellar M22, dysponującą głowicami OPL oraz ResurFX. Pierwszy etap polega na zastosowaniu głowicy OPL, która pozwala zamknąć rozszerzone naczynka i zredukować przebarwienia przy jednoczesnym zainicjowaniu procesu fotobiomodulacji komórkowej. Ten etap jest wykonywany bez znieczulenia. Drugim etapem jest zastosowanie głowicy laserowej ResurFX o długości fali 1565 nm pozwalającej na wykonanie frakcyjnego nieablacyjnego resurfacingu. Podczas tego etapu przebudowujemy skórę, poprawiając jej strukturę, zapewniając napięcie, redukcję zmarszczek oraz ewentualnych blizn potrądzikowych. Dodatkowo energia lasera stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w głębszych warstwach skóry. Wykonanie zabiegu poprzedza znieczulenie kremem, więc jest on właściwie bezbolesny.

Jak długo utrzymują się efekty? Czy zabieg Photofabulous™ trzeba powtarzać? A jeżeli tak, to jak często i ile razy?

Mgr M.W.: Efekty w postaci zamknięcia naczyń widoczne są od razu, rozjaśnienie przebarwień oraz przebudowa skóry następuje od miesiąca do trzech miesięcy po zabiegu. Regeneracja skóry po zabiegu może trwać od 4 do 10 dni. Zalecana jest seria 4 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie.

Po więcej informacji na temat zabiegu odsyłamy na stronę kliniki Dr Szczyt-Charytonowicz oraz na stronę ITP Biomedical Company.