Produkcja Ryana Murphy'ego opowiada historię legendy świata mody — Roya Halstona Frowicka, który stworzył prawdziwe imperium mody. Luksus, seks, narkotyki i sława były definicją epoki, w jakiej żył... aż do ,,wrogiego przejęcia" marki. Projektant musiał stoczyć najtrudniejszą walkę — o zachowanie nazwy Halston. Jak się okazuje, rodzina projektanta wcale nie jest zadowolona z produkcji serialu, który pojawił się na Netflix. Co takiego powiedzieli bliscy?

Szykuje się nowy hit od Netflix. "Halston" z Ewanem McGregorem opowie historię słynnego projektanta

 "Halston" na Netflix: o czym opowie serial?

Legenda świata mody — Roy Halston Frowick, stworzył własne imperium w Nowym Jorku, które przez lata było synonimem luksusu. Halston był prawdziwą gwiazdą przełomu lat 70. i 80. i to właśnie jego historię poznamy w pięciu odcinkach, które będzie liczył serial.

Za produkcję odpowiada Ryan Murphy, a główną rolę zagra Ewan McGregor. Obok Brytyjczyka na planie pojawili się również: Rory Culkin, Rebecca Dayan, Krysta Rodriguez, Bill Pullman, David Pittu, Kelly Bishop czy Vera Farmiga.

"Halston" na Netflix: Ewan McGregor nauczył się szyć, aby wcielić się w rolę!

Podczas tworzenia kostiumów do produkcji, Jeriana San Juan uczyła Ewana McGregora, jak w sposób przekonujący szyć i drapować, aby mógł oddać charakter legendy mody lat 70.

„Wysłałam maszynę do szycia do jego pokoju hotelowego, żeby mógł poćwiczyć w wolnym czasie — poprosił o to, nie zmuszałam go!”. - powiedziała kostiumografka w jednym z wywiadów.

„Przesłał mi zdjęcie niesamowitych spodni, które uszył. Prawie płakałam". - wspomina San Juan.

„Jedną z pierwszych rzeczy, które powiedział mi Ewan podczas naszej przymiarki, było: „Halston zawsze trzyma ręce w powietrzu na wszystkich tych zdjęciach". Odpowiedziałam: ,,Cóż, w spodniach nie ma kieszeni!".

Dodatkowym wyzwaniem dla McGregora był fakt, że zaprojektowane przez Halstona suknie są niemożliwe do odtworzenia, dzięki skomplikowanej konstrukcji.

„Ten poziom wyrafinowanej prostoty jest naprawdę trudny do uchwycenia”. - powiedziała projektantka kostiumów o pracy mistrza. To coś w rodzaju rzeźbienia tkaniny w bardzo trudny sposób.

Ponad 90% kostiumów w serialu stanowią projekty stworzone od zera, ze względu na fakt, że archiwum Halstona dotknęła tragedia.

Gucci nie spodobał się wizerunek rodziny na planie ,,House of Gucci”. Patrizia Gucci zabrała głos w sprawie nowego filmu Ridleya Scotta

"Halston" na Netflix: serial nie spodobał się rodzinie projektanta. Bliscy wydali oświadczenie

Rodzina projektanta oświadczyła, że serial nie był w żaden sposób z nimi konsultowany, a produkcja jest jedynie ,,fabularyzowaną relacją". Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy produkcja Ryana Murphy’ego spotyka się z krytyką. Trzy lata temu, reżyserowi zarzucano mieszanie fikcji z prawdą w serialu ,,Zabójstwo Versace: American Crime Story".

The Halston Archives, które zostało założone i do dziś jest prowadzone przez siostrzenicę projektanta, Lesley Frowick, wydało oświadczenie odnośnie do serialu, w którym określiło go jako „niedokładny” i „fabularyzowany”.

„Archiwa Halston pozostają jedynym i ostatecznym źródłem informacji na temat człowieka i jego spuścizny — prywatnych dokumentów i projektów” - napisała w oświadczeniu Frowick, które udostępnił tygodnik ,,People".

Siostrzenica dodała także, że archiwa Halston podróżują po świecie po to, aby przekazywać prawdziwą historię projektanta oraz jego oryginalne prace w miejscach cieszących się renomą.

"Halston" na Netflix: kiedy odbędzie się premiera?

Miniserial ,,Halston" w reżyserii Ryana Murphy'ego składa się z pięciu odcinków. Cały sezon serialu trafił już na platformę Netflix!

"Halston" na Netflix: zobacz zwiastun serialu!