Chociaż ostatnie sezony serialu opartego na twórczości George’a RR Martina nie należały do szczególnie udanych, to wielu widzów chętnie wróciłoby do Westeros, a stacja HBO doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Już kilkanaście miesięcy temu zapowiedziano, że w planach jest stworzenie nie jednego, a kilku seriali osadzonych w tym uniwersum. I właśnie pojawiło się kilka informacji na temat jednego z nich.

Serwis „Variety” poinformował, że rozpoczęły się prace nad adaptacją „Tales Of Dunk And Egg”. Jego literackim pierwowzorem są trzy opowiadania: „The Hedge Knight” („Błędny rycerz”, 1998), „The Sworn Sword” („Zaprzysiężony miecz”, 2003) oraz „The Mystery Knight” („Tajemniczy rycerz”, 2010). Wydarzenia w nich przedstawione odbywają się około 90 lat przed historią zapoczątkowaną w pierwszym tomie „Gry o tron” i skupiają się na przygodach rycerza Dunka, znanego później jako Duncan Wysoki oraz jego giermka Egga, będącego przyszłym królem Aegonem V Targaryenem. Opowiadania zostały wydane w 2015 roku w postaci książki pod tytułem „Rycerz siedmiu królestw”.

Zarówno HBO, jak i sam George RR Martin odmówili komentarza na ten temat, ale źródło, na które powołuje się „Variety” twierdzi, że projekt ma wysoki priorytet w stacji. Nie wiadomo niestety praktycznie nic na temat obsady – nie podano ani nazwisk reżyserów, ani nikogo z obsady. Trudno też przewidzieć, kiedy serial trafi na mały ekran.

O wiele bardziej zaawansowane są prace przy innym prequelu. Chodzi o „House Of Dragon”, który opowiada historię wojny domowej w Westeros (nazwanej przez Martina „Tańcem ze smokami”), która miała duży wpływ na późniejszy upadek dynastii Targaryenów. Zgodnie z zapowiedziami serial będzie miał premierę w 2022 roku, a już niebawem mamy poznać więcej szczegółów na jego temat. W 2019 roku nakręcono pilot innego prequela „Gry o tron” z Naomi Watts w roli głównej, ale HBO zadecydowało o skasowaniu projektu.