"Gra o tron" sezon 8 – zdjęcia z planu

Ósmy a jednocześnie zarazem finałowy sezon "Gry o tron" będzie miał swoją premierę w USA już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce pierwszy odcinek ostatniej serii zostanie wyemitowany zaś przez HBO w nocy z 14 na 15 kwietnia o godz. 3:00 oraz 15 kwietnia o godz. 20:00. Zanim jednak się to stanie, stacja postanowiła podzielić się z fanami produkcji pierwszymi oficjalnymi zdjęciami z planu "Gry o tron". Czy dzięki nim dowiemy się, co wydarzy się w 8. sezonie serialu?

"Gra o tron" sezon 8 – obsada

Na pierwszych zdjęciach z planu 8. sezonu "Gry o tron" widzimy kolejno Jona Snowa (Kit Harrington), Daenerys (Emilia Clarke), Cersei Lannister (Lena Headey), Tyriona Lannistera (Peter Dinklage), Brienne of Tarth (Gwendoline Christie), Jaime'go Lannistera (Nikolaj Coster-Waldau), Samwella Tarly'a (John Bradley), Brana Starka (Isaac Hempstead Wrigh), Sasnę Stark (Sophie Turner), Aryę Stark (Maisie Williams), Varysa (Conleth Hill) i Davosa Seawortha (Liam Cunningham). Po ich pozach oraz okolicznościach, w których zostali sfotografowani, możemy się domyślać, od czego zacznie się 8. sezon „Game of Thrones”.

"Gra o tron" sezon 8. – fabuła

W finałowym,  8. sezonie "Gry o tron" odbędzie się wielka bitwa. O ile, w Bitwie Bękartów śledziliśmy walkę głównie z perspektywy Jona Snowa, tak tym razem będziemy przeskakiwać między kilkoma postaciami - twórcy pokażą różne próby przetrwania na polu bitwy. Po obejrzeniu nowego zwiastuna możemy się domyślać, że będą to perspektywy Aryi, Sansy i Jona. Co jednak stanie się z Daenerys (Emilia Clarke)? To póki co ciężko wywnioskować…

"Gra o tron" sezon 8. – produkcja

8. sezon "Gry o tron" powstawał 10 miesięcy. Ekipa dbała o to, aby wszystko było dopracowane w jak najmniejszym szczególe. Ostatnie odcinki serialu HBO mają przebić rozmachem wszystko, co do tej pory widzieliśmy w telewizji. Zmieni się też ich formuła. Bo choć sezon będzie krótszy niż poprzednie (tylko 6 odcinków), to jednak każdy z odcinków ma trwać grubo ponad godzinę.

"Gra o tron" sezon 8 – prequel

Dla tych, którzy już dziś wiedzą, że będą tęsknić za produkcją, mamy jednak dobrą wiadomość. HBO zapowiedziało bowiem, że powstanie prequel serialu. Ujawniono nawet aktorów, którzy w nim zagrają. W zgłębiającej m.in. historię rodu Starków i Białych Wędrowców opowieści wystąpi m.in. Naomi Watts. Na ekranie pojawi się także Josh Whitehouse oraz spore grono młodych aktorów: Naomi Ackie, Jamie Campbell Bower, Denise Gough, Alex Sharp, Georgie Henley, Toby Regbo, Sheila Atim i Ivanno Jeremiah. W prequelu, który nie ma jeszcze tytułu, poznamy m.in. przerażające dzieje Westeros oraz tajemnice Wschodu. Prequel „Gry o Tron” trafi na antenę w 2020 roku.