W poniedziałkowym odcinku ósmego sezonu doszło do bitwy między wojskami Daenerys oraz Cersei Lannister. Dość powiedzieć, że wszystko zakończyło się konkretną rzezią, w której zginęło kilka dużych postaci. Choć krytycy w większości chwalą tę odsłonę, to w mediach społecznościowych można spotkać też sporo głosów niezadowolenia ze strony fanów, ale nie jest to żadne zaskoczenie, bowiem ostatni sezon „Gry o tron” od początku jest mocno krytykowany za rozwiązania scenariuszowe. Jedno jest pewne – po piątym odcinku dalej nie wiemy, jak to wszystko się skończy.

Autorami nadchodzącego odcinka są David Benioff oraz D. B. Weiss, którzy są również reżyserami. Sama obsada mówiła, że zamknięcie historii na pewno podzieli widzów. Inna sprawa, że po tylu latach oglądania serialu oczekiwania są tak duże, że właściwie ciężko byłoby zadowolić wszystkich.

Film dokumentalny o „Grze o tron”

Warto wspomnieć, że zaraz po wyemitowaniu ostatniego odcinka 8. sezonu HBO pokaże  film dokumentalny, będący kroniką jego powstawania. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja. Film wyreżyserowała Jeanie Finlay – znana brytyjska twórczyni filmowa, która spędziła rok na planie „Gry o tron”. Zobaczymy w nim m.in. zmagania ekipy i obsady serialu z ekstremalną pogodą, terminami oraz nieustanną ciekawością fanów, którzy szukali różnych sposobów, aby poznać szczegóły fabuły.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Choć zakończenie serialu jest smutną informacją, to trzeba przypomnieć, że HBO będzie próbowało wypełnić tę lukę spin-offem do oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Można zakładać jednak, że nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...

Jeszcze przed premierę ostatniego odcinka „Gry o tron” możecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu w naszym quizie